Реєстрація ТОВ з ПДВ та без

Реєстрація ТОВ з ПДВ та без
Оцініть публікацію:

Реєстрація ТОВ 2019 – покрокова інструкція – Джерело

Реєстрація ТОВ з ПДВ або без одна з багатьох послуг, які є необхідні підприємцеві від юриста для структурування свого бізнесу. Про процедурні моменти та практичні тонкощі із якими можна зіштовхнутися під час того як проходить реєстрація ТОВ з ПДВ та без детально описано у статті.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Україна стрімко просувається в рейтингу Doing Business, про що свідчать заголовки українських ЗМІ. Справді, у процедурі реєстрації ТОВ з ПДВ або ж без ПДВ є позитивні зміни, які тривають не перший рік. Зокрема:

 • не потрібно сплачувати адміністративного збору за реєстрацію;
 • статут Товариства згідно з новим законодавством повинен містити лише назву Товариства, повноваження органів управління, процедуру входу та виходу;
 • державні реєстратори проводять реєстрацію швидко, крім того уповноважено нотаріуса проводити реєстраційні дії.

Проте, звичайно що залишилися і проблемні аспекти у процедурі реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю з ПДВ.

Можливо буде цікаво: Приведення статуту у відповідність до нового закону

Переглянь відео на YouTube каналі

Реєстрація ТОВ з ПДВ

Для проведення державної реєстрації ТОВ з ПДВ потрібно підготувати такі ж документи, як і для реєстрації ТОВ, проте, додатково ще потрібно подати заяву про реєстрацію платником податку на додану вартість.

При реєстрації ПДВ у новоствореній ТОВ таке підприємство може стати платником ПДВ на добровільній основі. Якщо ТОВ має річний оборот понад 1 млн грн – таке підприємство обов’язково повинно зареєструватися платником ПДВ.

Перелік документів, щоб реєстрація ТОВ з ПДВ пройшла успішно:

 1. протокол загальних зборів учасників Товариства про створення, або ж рішення засновника;
 2. статут Товариства;
 3. реєстраційна форма №1;
 4. заява про реєстрацію платником ПДВ.

Варто звернути увагу, що заяви потрібно заповнювати правильно та коректно, не пропускаючи жодного поля.

Платником ПДВ реєструють обласні відділення податкової інспекції. У зв’язку з цим поширена практика відмов у реєстрації платником ПДВ, оскільки мінімальна описка буде розцінюватися як неточність. А кваліфіковані інспектори обласного відділення податкової інспекції ніколи не пропустять жодної неточності.

Перевір себе – чи можеш бути платником єдиного податку

Не знаєш, що обрати: ФОП чи ТОВ? Переглянь відео!

Реєстрація ПДВ на єдиному податку

Товариство з обмеженою відповідальністю має право бути платником податку як на загальній системі оподаткування, так і на спрощеній. Кожна із цих систем оподаткування передбачає можливість стати платником ПДВ.

Варто звернути увагу, що ТОВ при первинній реєстрації може обрати або ПДВ, або єдиний податок. Обрати і те і інше неможливо. Натомість, обравши одне з варіантів ТОВ може додати інше вже з нового кварталу. Цей процедурний момент важливий та його не обійти.

Неможливо зареєструвати ТОВ, обрати єдиний податок та ПДВ одночасно.

Товариство з обмеженою відповідальністю можна продати, або подарувати – деталі у відео

Нащо реєстрація ТОВ з ПДВ?

Існують категорії підприємців, що намагаються уникнути реєстрації ПДВ. Це досягається завдяки дробленні підприємства на менші одиниці та створення нових ТОВ.

Проте, існує й інша категорія. Деякі власники навпаки створюючи Товариство з обмеженою відповідальністю бажають бути платником ПДВ та ще й якнайшвидше. Для цього існує багато пояснень, проте самі поширені:

 • Реєстрація ТОВ з ПДВ та безвигідно бути платником ПДВ, якщо працюєш із бюджетними установами;
 • вигідно бути платником ПДВ, якщо експортуєш товар за кордон;
 • вигідно бути платником ПДВ, якщо працюєш із підприємствами які теж є платником ПДВ.

Ця вигода пояснюється тим, що у підприємства формується податковий кредит, що звільняє його надалі від сплати ПДВ в разі покупки/продажу якоїсь продукції. Саме тому, реєстрація платником ПДВ з моменту створення теж може бути вигідною.

Коли обов’язково ставати платником ПДВ?

Реєстрація ТОВ з ПДВ це не обов’язково. Проте, кожен підприємець, що перебуває на загальній системі оподаткування повинен бути ознайомлений із ст. 181 Податкового кодексу України. Саме ця стаття передбачає вимоги до осіб, які зобов’язані реєструвати ПДВ.
Відтак, кожна підприємство, оборот якого становить 1 млн грн в рік та більше зобов’язане зареєструватися платником ПДВ.

Правило не поширюється на платників податку, що перебувають на спрощеній системі.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЗа додатковими запитаннями щодо реєстрації ТОВ з ПДВ та без, з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

2 коментарі “Реєстрація ТОВ з ПДВ та без

 1. Ольга Відповісти

  Доброго вечора!
  Хочу зареєструвати ТОВ, та вагаюся чи варто та чи краще реєструвати ТОВ з пдв чи без?

  • Юридична компанія Law Advisers АдміністраціяВідповісти

   Шановна пані Ольга, доброго вечора.

   Справді, реєстрація Товариства з обмеженою відповідальністю – відповідальна справа, до цього потрібно підготуватися та зважити всі плюси та мінуси, використати всі можливості та, зокрема, ПДВ (якщо воно потрібно).

   Реєстрація ТОВ з ПДВ та без – питання досить старе. Тут дуже актуальне правило – якщо Ви не знаєте, що таке ПДВ то зазвичай воно Вам не потрібне. Тому, варто його не обирати. Реєстрація ТОВ без ПДВ буде саме те, що Вам потрібно. Крім того, у разі необхідності – ПДВ можна зареєструвати в будь-який момент.

   Зверніть увагу! Кожне товариство з обмеженою відповідальністю, оборот якого більше 1 млн та воно перебуває на загальній системі оподаткування – зобов’язане стати платником ПДВ.

   Реєстрація ТОВ з ПДВ це послуга, яка підійде тим, кому швидко потрібно отримати компанію, яка є платником ПДВ, через те, що вона хоче працювати з іншим бізнесом, який теж є платником ПДВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *