ФОП інтернет-магазин: вимоги, КВЕД, реєстрація

ФОП інтернет-магазин
Оцініть публікацію:

В умовах карантину, пов’язаного з поширенням епідемії COVID-19 бізнес змушений шукати нові шляхи просування своїх товарів та послуг. Все частіше до нас звертаються клієнти з реєстрацією підприємницької діяльності через мережу Інтернет та веденням бухгалтерського обліку. Так, от ми зібрали для Вас найактуальнішу інформацію з питань, які найчастіше ми отримуємо. Давайте розпочнем.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Що краще обрати для інтернет магазину ТОВ чи ФОП?

Обираючи господарсько-правову форму Вам потрібно врахувати, перш за все, економічну сторону. Ми завжди рекомендуємо починати з ФОП, так як це значно дешевше та простіше.

ФОП не зобов’язані вести бухгалтерський облік, хіба що за власним бажанням для цілей внутрішнього контролю. Проте ФОП зобов’язані вести облік власної діяльності у Книзі обліку доходів і витрат (або у Книзі доходів, якщо ФОП на спрощеній системі).

Фізична особа-підприємець — платник єдиного податку першої групи не може здійснювати роздрібний продаж товарів через Інтернет. Вона може торгувати лише на ринку.

Водночас така особа може за посередництвом Інтернету провадити господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, перелік яких наведено в п. 291.7 ст. 291 Податкового кодексу.

Наприклад, надавати таку послугу, як виготовлення килимових виробів за індивідуальним замовленням.

Очевидно, що через Інтернет можна прийняти заявку на надання послуги, отримати оплату. Крім того, інтернет-сайт виконуватиме рекламну функцію. А відправлення споживачеві власне виготовленого килимового виробу здійснюватиметься через транспортну організацію або ж замовник забере його самостійно.

Зауважимо, що для фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку другої і третьої груп і для юридичних осіб специфічних обмежень для інтернет-торгівлі немає.

ФОП інтернет-магазин – КВЕДи

Вид діяльності який слід обрати для інтернет-магазину звучить так: 47.91 – Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет.

Цей вид діяльності включає в себе роздрібну торгівлю за допомогою компаній поштового замовлення або мережі Інтернет, тобто діяльність із роздрібної торгівлі, де покупець здійснює свій вибір, засновуючись на рекламних оголошеннях, каталогах, інформації веб-сайтів чи будь-якій іншій рекламній продукції, та здійснює замовлення поштою, телефоном або через мережу Інтернет (зазвичай за допомогою спеціальних засобів, розміщених на веб-сайті).

Товар, який купується, може бути або безпосередньо завантажений з Інтернет-сайту, або доставлений покупцеві.

ФОП має вести книгу обліку доходів, я теж згадував у своїх відео про це, для зручності залишу посилання:

Але, її скоро мають скасувати, тому слідкуйте за інформацією, наприклад у моєму Telegram-каналі.

Вимоги: ФОП інтернет-магазин

Давайте розберемось, що таке електронна комерція. Електронна комерція- це відносини, спрямовані на отримання прибутку, що виникають під час дистанційного вчинення правочину з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, внаслідок чого в учасників виникають права та обов’язки майнового характеру.

Як бути з договором? Яким чином підписати договір на надання послуг чи то на покупку товару?

Згідно з чинним законодавством України електронні правочини вчиняються на основі відповідних пропозицій (оферти).

Пропозиція укласти договір публічної оферти в електронному вигляді має містити істотні умови, передбачені законодавством для відповідного договору, і виражати реальний намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов’язаною в разі її прийняття. Таку пропозицію може бути зроблено шляхом:

  • Надсилання комерційного електронного повідомлення;
  • Розміщення пропозиції (оферти) у мережі Інтернет;
  • Розміщення пропозиції (оферти) в інших інформаційно-телекомунікаційних системах.

Електронний договір укладається шляхом пропозиції його укласти (оферти) однією стороною та його прийняття (акцепту) другою стороною.

Прочитати більш детальніше про договір публічної оферти можна у нашій інші публікації тут.

Такий договір вважається укладеним з моменту отримання власником інтернет-магазину відповіді про прийняття цієї пропозиції. Відповідь може бути надана наступними способами:

  • Надсиланням електронного повідомлення власнику інтернет магазину;
  • Заповненням формуляра заяви (форми) про прийняття такої пропозиції в електронному форматі;
  • Вчинення дій, що вважаються прийняттям пропозиції укласти електронний договір, якщо зміст таких дій чітко роз’яснено в інформаційній системі, в якій розміщено таку пропозицію, і ці роз’яснення логічно пов’язані з нею.

Якщо покупець укладає електронний договір шляхом розміщення замовлення за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем, продавець зобов’язаний оперативно підтвердити отримання такого замовлення.

Для підтвердження того, що електронний правочин вчинено, покупець має отримати електронний документ, квитанцію, товарний або касовий чек, квиток, талон чи інший документ.

Електронний договір, укладений шляхом обміну електронними повідомленнями, вважається таким, який за правовими наслідками прирівнюється до договору, укладеного в письмовій формі!

Зазначене підтвердження, крім іншої інформації, повинне містити відомості про:

  1. умови та порядок обміну (повернення) товару або відмову від роботи (послуги),
  2. порядок прийняття претензії до товару (роботі, послуги);
  3. гарантійні зобов’язання продавця;
  4. порядок розірвання договору, якщо строк його дії не визначено.

Як бачите, ідеться про певний аналог традиційного гарантійного талона на товар (роботу, послугу). 

Як оплачувати за товар куплений в Інтернеті

Розрахунки у сфері електронної комерції здійснюються наступним чином:

  • З використанням платіжних систем;
  • З використанням електронних грошей;
  • Шляхом перерахування коштів;
  • Шляхом оплати готівкою.

Ви, як володілець інтернет-магазину маєте надати покупцеві електронний документ, квитанцію, товарний чек чи інший документ, що підтверджує факт покупки.

Крім цього, Вам потрібно подбати про захист персональних даних користувачів,  потрібно розробити та розмістити на сайті  належну політку конфіденційності.

Запитання та відповіді про ФОП інтерне-магазин

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЯкщо потрібна консультація чи послуги щодо супроводу ФОП інтернет-магазин – Ви можете звернутися  до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.

 

 

 


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


 

Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *