Юридичні нюанси онлайн школи – коментар адвоката

Юридичні нюанси онлайн школи - коментар адвоката
Оцініть публікацію:

Стати успішним бізнесменом у Україні справа не легка, але реальна. Не варто перекладати свої невдачі на законодавство, податки та відсутність базового капіталу. Успіх приходить разом з інноваціями, якісним сервісом та прагненням зробити щось ще краще. У зв’язку з тим, що карантин диктує свої умови, набрало популярності онлайн-навчання. Для цього треба знати всі юридичні нюанси онлайн школи.

У даній статті Ви дізнаєтесь про те, яку організаційно-правову форму обрати, підберемо КВЕДи для діяльності онлайн школи та розкажемо Вам про оподаткування такого роду діяльності.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Юридичні нюанси онлайн школи та організаційна форма діяльності

Для оптимізації витрат на оподаткування пропонуємо обрати ФОП. Це значно дешевше і простіше у поданні звітності. Про реєстрацію ФОП, ми вже неодноразово згадували у своїх публікаціях та відео. Для зручності залишу Вам посилання на відео:

Які КВЕДи треба для онлайн школи

Юридичні нюанси онлайн школи полягають і у правильному підборі КВЕДів, тобто видів діяльності. ФОП має право займатися бізнесом тільки за тими кодами, які записані в його реєстраційних документах. Тому перед тим, як відкрити ФОП, треба зрозуміти, який вид діяльності обрати.

Ми підібрали найбільш оптимальні КВЕДи для ведення діяльності онлайн школи. Пропонуємо:

 • 85.59 Інші види освіти, н.в.і.у.
 • 85.60 Допоміжна діяльність у сфері освіти.
 • 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.

Даного переліку достатньо для функціонування онлайн школи. Ліцензію на даний вид діяльності отримувати не потрібно.

Як зареєструвати місце діяльності онлайн школи – юридичні нюанси

Реєструвати ФОП вам потрібно за місцем реєстрації. У заяві на реєстрацію платником ЄП є пункт «місце провадження господарської діяльності», ви можете вказати «Україна» або вказати адресу вашого місця проживання — воно і буде місцем ведення діяльності.

Система оподаткування для онлайн школи

Для початку обирайте спрощену систему – будете платити мінімум податків і не матимете проблем з обліком. Обрати можете 2-гу або 3-ю групу. Різниці між даними групами оподаткування наступна:

 • На другій групі треба щомісяця платити ЄП — 20% від мінімальної заробітної плати, це 945 грн на місяць (станом на серпень 2020 р.), декларацію з єдиного податку подавати треба один раз в рік.
 • Граничний розмір доходу — 5 млн грн на рік. Але тут є обмеження: продавати свої послуги можете тільки звичайним фізичним особам й іншим платникам єдинного подадку.  
 • На третій групі треба щомісяця платити ЄП — 5% від доходу та декларацію подавати за підсумками кожного кварталу. 7 млн грн на рік — ліміт доходу для роботи на 3-й групі. Якщо будете приймати оплату лише безготівково на рахунок, не потрібно використовувати касовий апарат.

Увага! Для єдинників є умова: після того як дохід за рік досягне 1 млн грн, за умови, що ФОП приймає готівку – він зобов’язаний використовувати РРО. Крім того, скоро планується всіх зобов’язати встановити РРО, тому за цим треба слідкувати.

Про РРО я вже неодноразово згадував у своїх відео, ось залишаю посилання:

РРО при платежах через LiqPay потрібно встановлювати завжди, крім отримання почлуг у ФОП 1-3 групи єдиного податку. Дане роз’яснення надавала державна податкова служба у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі. На даний момент, дане роз’янення вилучено із системи, швидше за все, через те, що податкова служба готує нове роз’яснення пов’язане із залученням програмних РРО. Сподіваємось, на те, що нововведення підуть нам на користь.

Юридичні нюанси онлайн школи та відкриття банківського рахунку

Вам потрібно обрати будь-який зручний для Вас банк та відкрити там рахунки для ведення підприємницької діяльності.

Помилка, якої часто припускаються ФОПи, — приймають оплати на особисту картку фізособи. Якщо регулярно від різних платників Вам на картку надходитимуть кошти, а Ви ніяк не показуєте цей дохід і не платите податків – це по суті приховування підприємницьких доходів.

Розрахунки від клієнтів за Ваші послуги і продукти відбуваються зазвичай у безготівковій формі, тому вам треба відкрити підприємницький рахунок.

Якщо продаєте свій продукт через сайт, можете підключити одну з платіжних систем для приймання оплат картками, наприклад, LiqPay. Але це необов’язково, Ви можете надсилати клієнтам і рахунки.

Запитання та відповіді про юридичні нюанси онлайн школи

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЯкщо потрібна консультація чи послуги щодо супроводу ФОП інтернет-магазин – Ви можете звернутися  до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.

 

 


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


 

Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

5 коментарі “Юридичні нюанси онлайн школи – коментар адвоката

 1. Ірина Відповісти

  Доброї ночі !
  Яка вартість консультації? Хочу відкрити онлайн школу шахів (ФОП) .Зараз знахожусь не в Україні.
  Дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *