Реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця), Львів

Реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця)
Оцініть публікацію:

Стаття реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця) – динамічно оновлюється. Станом на зараз вона оновлена відповідно до реалій 2019 року. Крім того, якщо є якісь запитання – їх можна задати в коментарі, або просто замовити послуги і отримати готовий результат – цим самим зекономити свій час.

Реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця) у м. Львів

В умовах сучасного світу існує тенденція, що більшість осіб хоче почати свою справу, відкрити власний бізнес. Реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця) це перший крок, аби почати свою справу. Львів – місто звершень, саме тут багато людей починають свою справу, зокрема, у сфері надання послуг. Отож, чому почати свою справу – це добре та як в цьому допоможе ФОП?
Джерело YANKIV – реєстрація ФОП 2019


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Переглянути відео про те, як проходить реєстрація ФОП та інше відео про нюанси фізичної особи-підприємця

По-перше, власний бізнес – це хороший прибуток, який напряму залежать від того, наскільки наполегливо Ви розвиваєтеся у своїй справі. Натомість, якщо Ви працюєте на найманій роботі, то Ваша зарплата визначена дирекцією чи законом.

БізнесменПо-друге, власний бізнес дає Вам право розпоряджатися своїм часом так як Ви забажаєте. Ви можете планувати свій день на власний розсуд, отримуєте гнучкий графік роботи. Ще одною перевагою власної підприємницької діяльності є те, що Ви маєте можливість вибирати діяльність, якою хочете займатись. Вам не потрібно звітувати перед дирекцією, та й у Вас впринципі її немає. Маючи власний бізнес Ви отримуєте визнання і повагу в суспільстві.

Безумовно, власний бізнес – це клопітка і складна справа, до якої потрібно докладати зусилля, щоб вона процвітала і приносила прибуток. Але враховуючи всі плюси цієї справи, можна дійти до висновку, що підприємницька діяльність є дуже перспективною справою. Стаття 42 Конституції України гарантує, що кожен має право на підприємницьку діяльність, не заборонену законом, тобто передбачається реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця).

Не знаєш, що обрати: ФОП чи ТОВ? Переглянь відео!

Виникає питання: хто і за яких умов може займатися підприємницькою діяльністю? (за додатковими питаннями можете звертатися до нас за допомогою форми зв’язку.)

Власний бізнесУ відповідності до Цивільного кодексу України, якщо фізична особа досягнула 18 років і має повну цивільну дієздатність, то вона має право займатись підприємницькою діяльністю. Але здійснювати цю діяльність можна тільки після її державної реєстрації. Після такої реєстрації особа набуває статусу фізичної особи-підприємця. Тобто, щоб відкрити свою справу, почати бізнес, Вам потрібно бути зареєстрованим у встановленому законом порядку, як фізична особа-підприємець.

Обов’язково ознайомся із публікацією про оподаткування ФОП у 2020 році, оскільки відбулися деякі важливі зміни та оновлення.

Перевір себе – чи можеш бути платником єдиного податку

Щоб Ваша підприємницька діяльність була законною, прибутковою і правильно зареєстрованою, Вам потрібно правильно обрати класифікацію видів економічної діяльності (КВЕД) і систему оподаткування. Законодавство України передбачає для фізичних осіб-підприємців дві системи оподаткування:

 1. Загальна система оподаткування
 2. Спрощена система оподаткування (в народі єдиний податок)

Переглянь відео про податки для ФОП

Якщо Ви обрали КВЕДи та систему оподаткування з якою будете працювати, то далі можна приступати безпосередньо до реєстрації фізичної особи-підприємця.

Наша юридична фірма пропонує Вам детальний перелік кроків, як зареєструвати фізичну особу підприємця.

Переглянь відео про те, як правильно вибрати КВЕД

Державна реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця)

КРОК 1. Куди звертатися особі для того, що зареєструвати ФОП?

Щоб зареєструватись як фізична особа-підприємець Вам необхідно звернутись до органу державної реєстрації, станом на зараз це Центри надання адміністративних послуг.

КРОК 2. Яка процедура подачі документів для реєстрації ФОП?

Реєстрація ФОП Для реєстрації фізичної особи-підприємця Ви можете подати документи в паперовій або в електронній формі. Якщо Ви вирішили подати документи в паперовій формі, то Ви можете зробити це особисто, або ж відправити їх поштою.

При подачі таких документів особисто Ви повинні мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне або тимчасове проживання та ідентифікаційний код платника податку.

Якщо у Вас немає можливості особисто подати документи для реєстрації ФОП, то Ви можете зробити це через представника, в такому випадку Ваш представник має додатково подати оригінал або нотаріально засвідчену копію документа, який посвідчої його право на вчинення такої дії. Якщо Ви вирішили подавати відповідні документи в електронній формі, то такі документи подаються через портал електронних сервісів.

Можливо Вам буде цікаво: Закриття ФОП / Припинення ФОП у м. Львів

Перелік документів для реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця) у 2019 році

 1. Заповнена заява про державну реєстрацію; (зразок заяви на реєстрацію ФОП 2019)
 2. Копія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ІПН);
 3. Паспорт громадянина України;
 4. Сплачувати адміністративний збір не потрібно.

Реєстрація ФОПДодаткові документи, які може вимагати державний реєстратор: довіреність, якщо документи подає представник майбутнього підприємця; письмову згоду батьків (усиновлювачів), посвідчену нотаріально, якщо підприємцем реєструється неповнолітній; довідку «переселенця», якщо адреса реєстрації в паспорті — тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим чи ЛДНР.

Строк розгляду державним реєстратором Ваших документів, які подані для реєстрації ФОП не повинен перевищувати 24 годин з моменту їх надходження. Винятком є вихідні та святкові дні. Підстави зупинення розгляду поданих Вами документів передбачено статтею 27 закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”.

Дізнайся як оформити працівника ФОПу

Реєстрація ФОП 2019 у м. Львів

Для того, щоб зареєструвати фізичну особу-підприємця (ФОПа) у м. Львів потрібно відвідати один із ЦНАПів (Центрів надання адміністративних послуг).

Вам потрібно відвідати один із ЦНАПів, які знаходяться за такими адресами у м. Львів:

 1. вул. Шевченка, 374
 2. вул. Костя Левицького, 67
 3. вул. Ген. Чупринки, 85
 4. Пр. Чер. Калини, 72А
 5. вул. І. Виговського, 32
 6. вул. М. Хвильвого, 14А

Створення фізичної особи-підприємця: дії в податковій

Якщо Вам не потрібно ФОПа на спрощеній системі оподаткування, то по суті, Ви цей крок можете пропустити, оскільки ФОП на загальній системі оподаткування вважається з моменту створення.

А от, щоб обрати спрощену систему оподаткування вже потрібно відвідати податкову та подати заяву на застосування спрощеної системи оподаткування.

Книга обліку доходів для ФОПа

Якщо ти проводиш державну реєстрацію ФОП у м. Львів у 2019 році тобі потрібно зареєструвати книгу обліку доходів. Про те, як заповнювати книгу обліку доходів перед реєстрацією та під час ведення діяльності я пояснюю у відео.

Додам, що створення фізичної особи-підприємця і уникнення реєстрації книги обліку доходів – неможливо, оскільки без неї не вийде вести звітність.

Реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця) у м. Львів у 2019 році – оновлення

Стаття була написана у далекому 2016 році. Реєстрація у ФОП у м. Львів проходила по процедурі: ЦНАП, податкова, ЦНАП, податкова. Тобто, потрібно було відвідати ЦНАП, щоб подати заяву; відвідати податкову, щоб подати книгу обліку доходів та запит на витяг платника єдиного податку, а також потім ще раз піти в ЦНАП забрати свідоцтво про держ реєстрацію, та з податкової забрати книгу та витяг платника єдиного податку.

У 2019 році радикальних змін не відобулось. Фактично, реєстрація ФОП у м. Львів у 2019 році проходить по тому ж сценарії, що і у 2016 році. Навіть адреси органів не змінились.

Крім того, наша команда, як і радіше надає комплексний супровід діяльності фізичної особи-підприємця:

 1. реєстрація фізичної особи-підприємця;
 2. супровід під час ведення діяльності (кадри, договори, бухгалтерія);
 3. припинення фізичної особи-підприємця;
 4. супровід під час структурування бізнесу за допомогою фізичної особи-підприємця.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЗа додатковими запитаннями щодо реєстрації фізичної особи – підприємця, з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

17 коментарі “Реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця), Львів

 1. Олена Відповісти

  А чи можна зареєструвати Фоп по місцю провадження діяльності ? (Коли реєстрація проживання Миколаївська обл, а діяльність у Львові).

 2. Pingback: Оподаткування ФОП (фізичної особи-підприємця) - Law Advisers

 3. Анна Відповісти

  Доброго дня .Зареєстрована ФОПОМ у м.Львів .По закінченні навчання зміниться прописка проживання (була прописана у гуртожитку).Чи треба змінювати реєстрацію ФОПА і які подальші мої дії?.Дякую

 4. Василь Відповісти

  Доброго дня!
  Хочу зареєструвати ФОП ,впринципі всі кроки відомі але
  відкрити ФОП маю намір у Львові і тут же вести діяльність,але прописаний я в Турківському р-н,Львівської області.
  Питання,чи можу я звертатитсь в обласну податкову(в якій мені зручніше)

  чи в районну по місцю прописки?

  • Юридична компанія Law Advisers АдміністраціяВідповісти

   Доброго дня!

   У Вашому випадку реєстрація ФОП на обліку в податковій можлива лише за місцем прописки, тобто в Турківському районі.

 5. Ангеліна Відповісти

  Доброго дня.

  Хочу відкрити фопа собі.

  Прописки Тернопіль живу у Львові.

  Чи можлива така реєстрація у вас? Що для цього потрібно?

  • Юридична компанія Law Advisers АдміністраціяВідповісти

   Шановна п. Ангеліна, доброго дня.

   Реєстрація ФОП у м. Львів проходить за територіальним принципом. Це означає, що всі хто прописані у Львові можуть реєструватися по Львівській області будь-де, але не у іншій області. Аналогічно і з Тернопільською пропискою. Якщо Ви прописана в будь-якому місті чи іншому населеному пункті Тернопільської області – можете подати документи на реєстрацію у будь-якому ЦНАП Тернопільської області.

   Проте, для збереження часу наших клієнтів ми виконуємо комплекс робіт завдяки мережі представників по всій Україні. Можемо Вам зареєструвати ФОПа, якщо Ви знаходитесь у Львові, але прописані в будь-якій іншій області України.

   Завдяки нашій послузі Ви заощадите як час, так і гроші, оскільки не потрібно нікуди їхати. Підписуємо у нас в офісі довіреність на наших представників і все. На протязі тижня-двох Ваш ФОП буде зареєстрований.

   Звичайно, ціна послуги різниться від області, оскільки в різних областях оплата представників наших різна. Наприклад, в Києві однозначно буде дорожче, аніж у Тернополі. Але тим не менше, ціни адекватні і всеодно дозволять заощадити, аніж їхати і робити все самому. Тому реєстрація фоп у м. Львів разом з нами – вигідно однозначно.

 6. Олег Відповісти

  Я так розумію створити ПП і зареєструвати ФОП це одне і те саме?

  Дякую, відео корисні.

  • Юридична компанія Law Advisers АдміністраціяВідповісти

   Шановний пане Олег, доброго дня.

   Реєстрація ФОП у м. Львів та реєстрація ПП – це різні речі.

   ФОП – фізична особа-підприємець.
   ПП – юридична особа.

   Різниця в тому, що ФОП може здійснювати бізнес на основі майна Вашого особистого, так само з рахунку ФОП можна знімати готівку.

   ПП – має відокремлене майно, може здійснювати діяльність лише на окремому майні, що набуте, передане в статутний капіталі чи придбане ППшкою. Також, ПП має окремий рахунок і гроші з нього можна знімати шляхом отримання дивідендів або отримання зарплати – тобто, додатково оподатковується.

 7. Анастасія Відповісти

  Привіт!
  Бачу, що стаття опублікована ще давніше. Хочу дізнатися як приходить реєстрація ФОП 2019.

  Чи можете сказати наскільки актуальною є інформація і чи можу я зараз зареєструвати?

  Дуже цікаво покроково почути як мені робити і куди йти. Які державні органи і тд.

  Дуже буду вдячна ))

  • Юридична компанія Law Advisers АдміністраціяВідповісти

   Доброго дня, шановна Анастасія.

   Дякую за Ваше запитання!

   Стаття повністю актуальна, оскільки законодавство у сфері реєстрації ФОП з 2016 року не змінилося до 2019 року. Саме тому, реєстрація ФОП 2019 така ж, як і у 2016, 2017 та 2018 роках.

   Єдина зміна це розмір податків, які платить ФОП. Проте, вони ростуть щороку, в зв’язку з тим, що росте розмір мінімальної заробітної плати. Розмір податку для ФОП прив’язаний до розміру мінімальної заробітної плати.

   У 2019 році ФОП в залежності від обраної системи оподаткування та групи податку платитиме:
   + ФОП НА 1 ГРУПІ
   918,06 грн – ЄСВ за себе | 192,10 грн – Єдиний податок = ФОП на 1 групі у 2019 році зобов’язаний здавати звіт один раз в рік. РАЗОМ до сплати в місяць 1 110,16 грн.

   + ФОП НА 2 ГРУПІ
   918,06 грн – ЄСВ за себе | 834,60 грн – Єдиний податок = ФОП на 1 групі у 2019 році зобов’язаний здавати звіт один раз рік. РАЗОМ до сплати в місяць 1 752,66 грн

   + ФОП НА 3 ГРУПІ
   918,06 грн – ЄСВ за себе | 5% від обороту, якщо ФОП не є платником ПДВ та 3% від обороту, якщо ФОП не є платником ПДВ; в разі відсутності доходу – сплачується лише ЄСВ.

   Щодо того, як проходить реєстрація ФОП 2019 у м. Львів – то кроки наступні:
   1. Похід в ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг) – там подається заповнена реєстраційна заявка;
   2. Похід в податкову – там потрібно подати на реєстрацію книгу обліку доходу, подати заяву на застосування спрощеної системи та подати запит на отримання витягу з реєстру платників єдиного податку;
   3. Похід в ЦНАП (ще раз) – потрібно забрати свідоцтво про державну реєстрацію; з моменту першого походу свідоцтво видається приблизно за 2-5 днів.
   4. Похід в податкову (ще раз) – забрати книгу обліку доходів та свідоцтво платника єдиного податку.
   5. Вже потім потрібно вести бухгалтерію, відкрити банківський рахунок і вести активну діяльність.

   Послуга Реєстрація ФОП 2019 надається нами в повному обсязі;
   Так само, в нас є штатні бухгалтери, які можуть вести Вашу бухгалтерію віддалено.

   Загалом також ми надаємо повністю послуги з адміністрування бізнесу.

   Звертайтесь – завжди будемо раді допомогти! 🙂

 8. Зоряна Відповісти

  Чи можу я зареєструвати ФОП у Сихівському Львова , якщо прописка і проживання Пустомитівський район

  • Юридична компанія Law Advisers АдміністраціяВідповісти

   Шановна пані Зоряно, доброго дня.
   Наскільки зрозуміло з Вашого питання:
   Ви проживаєте у Пустомитівському районі, а діяльність хочете вести у Сихівському районі Львова?

   Відповідь: так, це можливо.
   Зареєструватися можна будь-де у Львівській області, та повідомити податкову про місце здійснення діяльності.

 9. Юрій Відповісти

  Чи надаєте послуги створення печатки і електронного підпису?

  • Юридична компанія Law Advisors АдміністраціяВідповісти

   Доброго дня, Юрій.
   Так, Ви можете отримати дані послуги у нашій компанії. За додатковою інформацією зв’яжіться з нами за нашими контактами.

 10. Крістіна Відповісти

  хочу зареєструвати ФОП. Проживаю в Києві, реєстрація у Львові. Довіренність зроблю тут, у Києві.

  • Юридична компанія Law Advisors АдміністраціяВідповісти

   Доброго дня, Крістіна.
   Якщо Ви зареєстровані за місцем проживання у Львові, але бажаєте здійснювати господарську діяльність у Києві, Вам потрібно зареєструвати ФОП у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *