З чого почати бізнес та власну справу – поради юриста

З чого почати бізнес та власну справу - поради юриста
Оцініть публікацію:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (5 к-сть голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...

У своїх публікаціях ми, як юридична команда Law Advisers, багато говоримо про бізнес, оскільки постійно з ним працюємо. Бачимо його з середини, чим він живе тощо. Часто приходять люди із запитанням “з чого почати бізнес та власну справу” у м. Львів, чи загалом в межах України. У цій статті попробуємо розкрити основні тези вічного запитання “з чого почати бізнес?”.

Реєстрація ТОВ, ФОП, ПП 

Про тонкощі реєстрації Вашого бізнесу, його юридичного оформлення, податкового структурування, підтримання його діяльності ми розповідали неодноразово. Зокрема, Вам можуть бути цікаві такі статті:

З чого розпочати власну справу1. Реєстрація ТОВ (Товариства з обмеженою відповідальністю) (ми розповіли як створити ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю);

2. Закриття ФОП / Припинення ФОП у м. Львів та Україні  (на жаль, бізнес не завжди успішний і деколи його потрібно закрити);

3. Розробка договору у м. Львів – юрист;  (оскільки саме договори – кровоносна система бізнесу);

4. Юридичні послуги у м. Львів, Львівська область (тут ми розповіли про те, що завжди раді підтримати Вас та Ваш бізнес юридичною порадою);

5. Послуга юриста: реєстрація ФОП під ключРеєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця), Львів (ФОП (Фізична особа-підприємець) – це найпростіший спосіб розпочати власну справу і ці статті описують, як ми Вам у цьому допомагаємо);

З ЧОГО ПОЧАТИ БІЗНЕС? ФОП ЧИ ТОВ?

Як розпочати власну справу – просте і актуальне питання для тих, хто хоче вирватися із трудового “рабства”. Відповідь на це питання дуже проста. Не ФОП, та не ТОВ, не ПП і взагалі не юридичне оформлення. Звичайно, мова йде про той бізнес, який розпочинається практично з нуля, чи з невеликих заощаджень.

Тільки у випадку відкриття бізнесу із значними капіталовкладеннями варто в першу чергу думати про те, щоб все було коректно юридично оформлено.

Не варто бігти і одразу реєструватися як ФОП (Фізична особа-підприємець), або ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю).

На нашу думку, котра ґрунтується на значному професійному досвіді та знанні законодавства на запитання “з чого почати бізнес” відповідь буде така – краще спершу протестувати свою ідею. До прикладу, на фрілансі, між друзями/знайомими. Після цього Ви зможете зорієнтуватися чи є попит на Ваш продукт чи послугу. Якщо все впорядку, тоді наступним кроком буде юридичне оформлення власної справи.

Чому розпочати власний бізнес без правового оформлення – краще?

Юридичне оформлення Вашого бізнесу одразу накладає відповідальність за ведення цього ж бізнесу. Йде мова про бухгалтерські звіти, про ведення діловодства, про адміністрування та банально оплату послуг за саме відкриття справи.

В Україні відкрити бізнес набагато простіше, аніж його пізніше закрити.

Ще одним вагомим аргументом є те, що в Україні набагато складніше закрити бізнес, аніж відкрити. Це важче як по часових витратах, так і по грошових. Крім того, є можливість на завершення отримати значні штрафи від державних органів у зв’язку недотриманням певних формальних вимог. Тому, якщо Ви відкрили свою справу в юридчному полі непротестованою в реальному світі – закрити її буде складніше.

Стартап у м. Львів

Юридична відповідальність за ведення бізнесу без реєстрації

Юридична відповідальність за ведення бізнесу без реєстрації зросла у 2015 році. Вам грозить штраф у розмірі до 34 000,00 гривень за здійснення підприємницької діяльності без реєстрації.

Проте, згідно із ст. 42 Господарського кодексу України підприємницькою діяльністю вважається: 1) самостійна, 2) ініціативна, 3) систематична, 4) на власний ризик діяльність, 5) з метою досятгення прибутку та соціальних результатів. Лише у разі наявності цих всіх умов можна вважати Вашу діяльність – підприємництвом. Якщо хоча б відсутня одна з них – діяльність вже не підприємницька. До прикладу, часто відсутня така ознака, як систематичність. Вона означає те, що Ви займаєтесь цим кожен робочий день. Тобто, якщо Ви раз в два місяці реалізували товар товаришу – Ви ще не підприємець.

Крім того, якщо правоохоронні органи зможуть довести те, що Ви не сплатили певну суму податків Вам потрібно буде заплатити штраф у подвійному розмірі від суми несплачених податків. Проте, всі перелічені способи притягнення до відповідальності мають особливість в тому, що відповідне порушення важко довести.

За що дійсно варто хвилюватися – це за своїх замовників. Якщо вони працюють у вигляді компаній (B2B), тоді і Вам треба буде зареєструватись. Якщо Ваші клієнти це фізичні особи (B2C) – обійдетесь перший час і без юридичної реєстрації.

Первинно важливо забезпечити якісний сервіс замовникам, продавати свій продукт та зайнятися маркетинговою діяльністю. Таким чином Ваш “кораблик” зловить попутний вітер і справа буде просуватися успішно.

Ми, як юристи, зацікавлені в успіху Вашого бізнесу, оскільки успіх наших клієнтів – наш успіх!

Нам, як юристам, цікаво отримати задоволених клієнтів, котрі не розчаруються ні у своєму бізнесі, ні від наших послуг щодо супроводу їх бізнесу.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvieorsЗа додатковими запитаннями щодо допомоги у юридичному оформленні Вашого бізнесу, замовленні юридичних послуг, чи з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.

Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *