З чого почати бізнес та власну справу – поради юриста

З чого почати бізнес та власну справу - поради юриста
Оцініть публікацію:

Джерело YANKIV:
+ Реєстрація ФОП 2019
+ Реєстрація ТОВ 2019
У своїх публікаціях ми, як юридична команда Law Advisers, багато говоримо про бізнес, оскільки постійно з ним працюємо. Бачимо його з середини, чим він живе тощо. Часто приходять люди із запитанням “з чого почати бізнес та власну справу” у м. Львів, чи загалом в межах України. У цій статті попробуємо розкрити основні тези вічного запитання “з чого почати бізнес?”.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Реєстрація ТОВ, ФОП, ПП 

Про тонкощі реєстрації Вашого бізнесу, його юридичного оформлення, податкового структурування, підтримання його діяльності ми розповідали неодноразово. Зокрема, Вам можуть бути цікаві такі статті:

З чого розпочати власну справу1. Реєстрація ТОВ (Товариства з обмеженою відповідальністю) (ми розповіли як створити ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю);

2. Закриття ФОП / Припинення ФОП у м. Львів та Україні  (на жаль, бізнес не завжди успішний і деколи його потрібно закрити);

3. Розробка договору у м. Львів – юрист;  (оскільки саме договори – кровоносна система бізнесу);

4. Юридичні послуги у м. Львів, Львівська область (тут ми розповіли про те, що завжди раді підтримати Вас та Ваш бізнес юридичною порадою);

5. Послуга юриста: реєстрація ФОП під ключРеєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця), Львів (ФОП (Фізична особа-підприємець) – це найпростіший спосіб розпочати власну справу і ці статті описують, як ми Вам у цьому допомагаємо);

Переглянь відео про податки для ФОП

З ЧОГО ПОЧАТИ БІЗНЕС? ФОП ЧИ ТОВ?

Як розпочати власну справу – просте і актуальне питання для тих, хто хоче вирватися із трудового “рабства”. Відповідь на це питання дуже проста. Не ФОП, та не ТОВ, не ПП і взагалі не юридичне оформлення. Звичайно, мова йде про той бізнес, який розпочинається практично з нуля, чи з невеликих заощаджень.

Тільки у випадку відкриття бізнесу із значними капіталовкладеннями варто в першу чергу думати про те, щоб все було коректно юридично оформлено.

Не варто бігти і одразу реєструватися як ФОП (Фізична особа-підприємець), або ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю).

На нашу думку, котра ґрунтується на значному професійному досвіді та знанні законодавства на запитання “з чого почати бізнес” відповідь буде така – краще спершу протестувати свою ідею. До прикладу, на фрілансі, між друзями/знайомими. Після цього Ви зможете зорієнтуватися чи є попит на Ваш продукт чи послугу. Якщо все впорядку, тоді наступним кроком буде юридичне оформлення власної справи.

Не знаєш, що обрати: ФОП чи ТОВ? Переглянь відео!

Чому розпочати власний бізнес без правового оформлення – краще?

Юридичне оформлення Вашого бізнесу одразу накладає відповідальність за ведення цього ж бізнесу. Йде мова про бухгалтерські звіти, про ведення діловодства, про адміністрування та банально оплату послуг за саме відкриття справи.

В Україні відкрити бізнес набагато простіше, аніж його пізніше закрити.

Ще одним вагомим аргументом є те, що в Україні набагато складніше закрити бізнес, аніж відкрити. Це важче як по часових витратах, так і по грошових. Крім того, є можливість на завершення отримати значні штрафи від державних органів у зв’язку недотриманням певних формальних вимог. Тому, якщо Ви відкрили свою справу в юридчному полі непротестованою в реальному світі – закрити її буде складніше.

Стартап у м. Львів

Якщо обереш Товариство з обмеженою відповідальністю – потім його можна продати – дізнайся як у відео

Юридична відповідальність за ведення бізнесу без реєстрації

Юридична відповідальність за ведення бізнесу без реєстрації зросла у 2015 році. Вам грозить штраф у розмірі до 34 000,00 гривень за здійснення підприємницької діяльності без реєстрації.

Проте, згідно із ст. 42 Господарського кодексу України підприємницькою діяльністю вважається: 1) самостійна, 2) ініціативна, 3) систематична, 4) на власний ризик діяльність, 5) з метою досятгення прибутку та соціальних результатів. Лише у разі наявності цих всіх умов можна вважати Вашу діяльність – підприємництвом. Якщо хоча б відсутня одна з них – діяльність вже не підприємницька. До прикладу, часто відсутня така ознака, як систематичність. Вона означає те, що Ви займаєтесь цим кожен робочий день. Тобто, якщо Ви раз в два місяці реалізували товар товаришу – Ви ще не підприємець.

Перевір себе – чи можеш бути платником єдиного податку

Крім того, якщо правоохоронні органи зможуть довести те, що Ви не сплатили певну суму податків Вам потрібно буде заплатити штраф у подвійному розмірі від суми несплачених податків. Проте, всі перелічені способи притягнення до відповідальності мають особливість в тому, що відповідне порушення важко довести.

За що дійсно варто хвилюватися – це за своїх замовників. Якщо вони працюють у вигляді компаній (B2B), тоді і Вам треба буде зареєструватись. Якщо Ваші клієнти це фізичні особи (B2C) – обійдетесь перший час і без юридичної реєстрації.

Первинно важливо забезпечити якісний сервіс замовникам, продавати свій продукт та зайнятися маркетинговою діяльністю. Таким чином Ваш “кораблик” зловить попутний вітер і справа буде просуватися успішно.

Ми, як юристи, зацікавлені в успіху Вашого бізнесу, оскільки успіх наших клієнтів – наш успіх!

Нам, як юристам, цікаво отримати задоволених клієнтів, котрі не розчаруються ні у своєму бізнесі, ні від наших послуг щодо супроводу їх бізнесу.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvieorsЗа додатковими запитаннями щодо допомоги у юридичному оформленні Вашого бізнесу, замовленні юридичних послуг, чи з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *