4 кроки до припинення та закриття ФОП у м. Львів

4 кроки до припинення та закриття ФОП у м. Львів
Оцініть публікацію:

Зміни у системі оподаткування провокують хвилі закриття та ліквідації фізичних осіб-підприємців. Публікація “4 кроки до припинення та закриття ФОП у м. Львів” допоможе розібратися із тим, як ліквідувати фізичну особу-підприємця (ФОП) за 4 прості кроки, швидко та безболісно.
Закриття/припинення ФОП – повне та без проблем – Джерело


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


4 кроки до закриття ФОП – ЕТАП 1

Найпершим кроком для закриття фізичної особи-підприємця є внесення змін в державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Для того, аби внести зміни в державний реєстр потрібно звернутися до державного реєстратора із реєстраційною формою 12. Звернутися до державного реєстратора із відповідною заявою можна через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Результатом цієї дії має бути зміна відомостей в державному реєстрі з “не перебуває в процесі припинення” на “припинено”.
закриття фоп львів
Перевірити чи закрито Вашого ФОПа можна в реєстрі за посиланням.

Зверніть увагу, що статусу “призупинено” – немає. Ваш ФОП або припинено, тобто закритий, або не перебуває в процесі припинення, тобто відкритий.

Переглянь відео про закриття ФОПа

4 кроки до ліквідації ФОП – ЕТАП 2

4 кроки до припинення та закриття ФОП у м. Львів4 кроки до припинення та закриття ФОП у м. Львів насправді не складні, проте потрібно правильно підійти до контролю процесу. Другим кроком є подання ліквідаційних звітів в фіскальну службу. Ви повинні здати повністю всі звіти за останній звітній період Вашої діяльності.
Ліквідаційні звіти потрібно подавати наручно. На “шапці” звіту потрібно здійснити напис “Ліквідаційний”.
Для більшості підприємців ліквідаційними звітами є звіт з єдиного податку, а також звіт з єдиного соціального внеску.
Поєднавши крок 1 та крок 2 щодо припинення та закриття ФОП м. Львів потрібно звернути увагу, що якщо Вашого ФОПа було “призупинено” колись, проте не “припинено” повністю – податкові зобов’язання нараховуються.
Лише повністю припиненому ФОПу перестають нараховуватися нові податкові зобов’язання.

4 кроки до припинення та закриття ФОП – ЕТАП 3

4 кроки до припинення та закриття ФОП є послідовними та логічними діями, які повинен здійснити підприємець, аби припинити свою діяльність. Їх потрібно виконувати комплексно та правильно, а також контролювати процес.
Третім кроком є взаєморозрахунок за своїми зобов’язаннями. Зокрема, фізичній особі-підприємцю надається 10 днів після подачі ліквідаційних звітів для того, аби повністю погасити свої податкові зобов’язання.

В разі не погашення на протязі 10 днів у випадку виявлення – будуть застосовані штрафні санкції в вигляді штрафу та пені. Їх розмір прямо пропорційно залежить від суми податкового боргу ФОП.

Переглянь відео про податки для ФОП

4 кроки до закриття фізичної особи-підприємця – ЕТАП 4

Податкова перевірка ФОПОстанім етапом для закриття фізичної особи-підприємця є взаєморозрахунок з його контрагентами. До прикладу, повідомити всіх компаній із якими він працює – є хорошою нотою, проте не обов’язком.
Проте, важливим є закриття банківського рахунку. Хоча це не є обов’язком, проте, якщо не закрити банківський рахунок – кошти за його обслуговування будуть стягуватися та в разі відсутності на ньому коштів йти в мінус. Таким чином, за декілька років може нарости значна сума боргу перед банком.

Фізична особа-підприємець за своїми зобов’язаннями відповідає всім своїм майном, навіть після припинення своєї діяльності.

З метою уникнення майбутніх проблем та непередбачуваних ситуацій варто здійснити 4 кроки до припинення та закриття ФОП.

Крім того, в разі не певності у своїх силах – команда Law Advisers завжди готова допомогти повністю ліквідувати Вашого ФОПа.

Типові помилки при закритті ФОП

Під час здійснення практичної діяльності щодо закриття фізичних осіб-підприємців зіштовхуєшся із незнанням та нерозумінням законодавства з боку громадян. Саме тому, я підібрав типові помилки, що допускають фізичні особи-підприємці.

  • Призупинення діяльності

Особа вважає, що вона призупилина ФОПа, саме тому податки не нараховуються і вона нічого нікому невинна. Проте, станом на зараз поняття “призупинення” не існує. Крім того, починаючи з 2017 року незалежно від того ведете Ви активну діяльність чи ні – в обов’язковому порядку потрібно сплачувати єдиний соціальний внесок (в пенсійний фонд), що становить 22% від розміру мінімальної заробітної плати.

  • Подача документів не у всі установи

Не всі бажають залучати професіоналів для закриття ФОП. Дехто пробує зробити це самотужки та деколи їм вдається. Проте, на жаль, не завжди. Зокрема, траплялись випадки коли особа зверталася лише в податкову, або лише до державного реєстратора не досягнувши комплексного результату, що в подальшому перетворювалося в борги та проблеми.

  • Подача документів – нуль результату (нема доказів про подачу)

Інколи громадяни подають документи, проте не отримують підтвердження від державних службовців про їх отримання. Зокрема, у разі подання документів для внесення змін в реєстр – Ви маєте отримати опис прийнятих документів.
В разі подання ліквідаційних звітів – Ви маєте подати звіти в двох екземплярах, на другом екземплярі службовець зобов’язаний поставити штамп про отримання.
Якщо ж закриваєте банківський рахунок – отримати довідку про закриття рахунку та відсутність заборгованості перед банком.

  • Не закриваю бо виручки немаю і ще й звіти не здаю, він ж не активний – нащо?

Деякі особи не обізнані із законодавством. Проте, не знання закону – не звільняє від відповідальності. Якщо Ви не ведете діяльності – зобов’язані подавати нульові звіти та сплачувати єдиний соціальний внесок, або ж закрити свого підприємця повністю. Якщо Ви робите інакше – будуть проблеми у вигляді не сплачених податків, штрафів та пені.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЗа додатковими запитаннями щодо закриття фізичної особи-підприємця, з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *