Реєстрація ФОП з ПДВ (Фізична особа-підприємець)

Реєстрація ФОП з ПДВ (Фізична особа-підприємець)
Оцініть публікацію:

Джерело YANKIV – реєстрація ФОП 2019
Реєстрація ФОП з ПДВ (відкриття, створення) актуально для підприємців, котрі працюють з бюджетними установами, або з іншими підприємцями, котрі є платником ПДВ. В статті розкрита


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Реєстрація ФОП з ПДВ

Створення та реєстрація ФОП з ПДВ можлива. В такому випадку фізична особа-підприємець (ФОП) може обрати один із двох варіантів оподаткування: загальна система оподаткування та ПДВ, або ж спрощена система оподаткування на 3-й групі та ПДВ.
Для того, аби зареєструвати підприємця потрібно подати заяву в реєстраційну службу за допомогою ЦНАПу (Центру надання адміністративних послуг), а також в Державну фіскальну службу. Детальна процедура реєстрації підприємця описана у статтях: Реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця), ЛьвівПослуга юриста: реєстрація ФОП під ключРеєстрація ФОП іноземця.

Переглянути відео про те, як проходить реєстрація ФОП | Відкриття фізичної особи-підприємця

Процедурні момент – Реєстрація ФОП з ПДВ

  1. Реєстрація фізичної особи-підприємця платником ПДВПодається заява за формою 10, затверджена наказом Міністерства Юстиції України “Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань
  2. Разом із заявою про реєстрацію актуально подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, або ж заяву про реєстрацію платником ПДВ;
  3. У фіскальну службу (податкову) необхідно подати книгу обліку доходів, де її зареєструють;
  4. Також у фіскальну службу потрібно подати запит про витяг із реєстру платників єдиного податку, та/або ПДВ;

В разі правильного заповнення необхідних заяв та бланків відкриття та реєстрація ФОП з ПДВ буде успішною.

Як дізнатися, що ФОП зареєстровано з ПДВ

Станом на зараз широко розвинуті державні реєстри, в яких можна перевірити інформацію онлайн. На жаль, реєстрація ФОП з ПДВ онлайн не можлива. Проте, контроль за процесом справи – можливий.

  1. Реєстр Мінюсту – в цьому реєстрі можна перевірити чи відкрили Вам підприємця. Все, що Вам потрібно – це ввести свій ідентифікаційний код, або ж ім’я, прізвище та по-батькові. Після цього Ви отримуєте дані з реєстру.
  2. Реєстр платників єдиного податку – в цьому реєстрі можливо перевірити чи є фізична особа-підприємець платником єдиного податку. Також в інформаційній картці підприємця буде написана ставка податку та перелік видів діяльності.
  3. Реєстр платників ПДВ – реєстр надає інформацію про те чи є підприємець платником ПДВ, чи ні.

Як заповнювати книгу обліку доходів – відеоінструкція

Реєстрація ФОП платником ПДВ – підводні камені

На жаль, процедура реєстрації не зовсім прозора. Є певні законодавчі прогалини, про які ніде не вказано, проте їх потрібно дотримуватися, аби реєстрація ФОП платником ПДВ була успішна.

  1. Реєстрація ФОП з ПДВ (Фізична особа-підприємець)Щоб відкрити ФОП з ПДВ з моменту реєстрації є можливі дві опції: або зареєструватися на загальній системі оподаткування та ПДВ; або ж зареєструватися платником єдиного податку, а з наступного кварталу додати ще опцію з ПДВ. Одразу зареєструвати і єдиний податок, і ПДВ – неможливо.
  2. Заява про реєстрацію платником ПДВ розглядається податковою області. В ній не допускаються жодні описки та неточності, аби запобігнути відмови.
  3. Варто звернути увагу, що ФОП з ПДВ зобов’язаний вести книгу обліку доходів, так само як і інші фізичні особи-підприємці. Проте, ФОП з ПДВ має бланк книги, вона не є стандартною для всіх.
  4. Фізичні особи-підприємці, що перебувають на 1 та 2 групі спрощеної системи оподаткування не можуть бути платником ПДВ.

Перевір себе – чи можеш бути платником єдиного податку

Не знаєш, що обрати: ФОП чи ТОВ? Переглянь відео!

ФОП, 3 група та ПДВ – податки

Якщо фізична особа-підприємець є платником ПДВ та водночас платником єдиного податку то вона зобов’язана сплачувати 3% від загального дохоту та 20% ПДВ. Для порівняння, якщо підприємець не платник ПДВ – він зобов’язаний сплачувати лише 5% від загального доходу.

Фізична особа-підприємець, що є платником ПДВ несе обов’язок звітувати щомісячно. Звітування доступне в онлайн режимі за допомогою кабінету платника, або ж сторонніх програм.

Фізична особа-підприємець, що не є платником ПДВ, але перебуває на 3 групі оподаткування зобов’язана звітувати раз в квартал, тобто раз в 3 місяці. Подання звітів так само можливо в онлайн режимі.

Для подання звітів в онлайн режимі необхідно отримати електронно-цифровий підпис. З 07 листопада 2018 року електронно-цифровий підпис не можливо отримати за довіреністю, а лише за умови особистої присутністності платника податків.

Переглянь відео про податки для ФОП

Фізична особа-підприємець на загальній системі та ПДВ – податки

Фізична особа-підприємець, що обрала загальну систему оподаткування та зареєструвалася платником ПДВ (Податку на додану вартість) буде зобов’язана сплачувати такі податки:

  • Податок на дохід фізичної особи 18%;
  • ПДВ 20.
Податок на дохід фізичних осіб сплачується з чистого прибутку. Тобто, доходи відняти витрати дорівнює чистий прибуток. Саме він оподатковується ставкою в розмірі 18%.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЗа додатковими запитаннями щодо реєстрації фізичної особи-підприємця платником ПДВ, з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

1 коментарі “Реєстрація ФОП з ПДВ (Фізична особа-підприємець)

  1. Pingback: Реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця), Львів, ціна, → Law Advisers

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *