Реєстрація ФОП іноземця

Реєстрація ФОП іноземцем
Оцініть публікацію:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (11 к-сть голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...

Від 30 січня 2018 року реєстрація ФОП іноземцем в Україні та у м. Львів стала набагато простішою. Щодо процедури реєстрації фізичної особи-підприємця іноземця читайте у публікації.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 098 42 36 368  +38 (093) 718 64 94 +38 (093) 667 28 09


До 30 січня 2018 року, аби зареєструвати ФОП (Фізичну особу-підприємця) іноземця потрібно було отримати дозвіл на проживання в Україні (посвідка на тимчасове або постійне місце проживання). Лише після отримання відповідної посвідки іноземці могли відкривати бізнес в Україні.

УВАГА, ОНОВЛЕННЯ! Варто звернути увагу, що хоч процедуру намагались полегшити – по факту цього не сталося. Для реєстрації ФОП іноземцем потрібно мати посвідку на постійне/тимчасове місце проживання на території України.

Реєстрація ФОП іноземцем – документи

Для того, аби іноземцеві зареєструвати ФОП (Фізичну особу-підприємця) у м. Львів чи Україні потрібно наступні документи:

1. Закордонний паспорт;

2. Ідентифікаційний код платника податків в Україні;

3. Договір оренди житла, або документ, що підтверджує наявність житла в Україні (до прикладу, право власності);

4. Заява на державну реєстрацію ФОП (Фізичної особи-підприємця).

Таким чином, виходить так звана спрощена система реєстрації ФОП (Фізичної особи-підприємця) іноземця.

Можливо Вам буде цікаво: Послуга юриста: реєстрація ФОП під ключ

Процедура реєстрації ФОП (Фізичної особи-підприємця) іноземця

Проведення процедури державної реєстрації ФОП (Фізичної особи-підприємця) здійснюється державним реєстратором. Для того, аби подати документи державному реєстратору потрібно звернутися в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Адміністратор ЦНАПу попросить у Вас документи, про які йшлася мова у розділі “Реєстрація ФОП іноземцем – документи”.

Для реєстрації ФОП іноземцем використовується та ж сама форма заяви, що і для ФОП громадянина України.

Після подання документів адміністратору ЦНАПу Ви отримаєте опис поданих документів. Цей опис не є документом про реєстрацію. Він лише повідомляє, які документи були від Вас прийняті. Також, кожному опису присвоюється унікальний номер. Шляхом введення цього номеру на порталі Міністерства юстиції України обравши пункт “Результат надання адміністративних послуг” Ви зможете отримати виписку про державну реєстрацію Вас, як фізичної особи-підприємця іноземця в електронному виді.

ФОП (Фізична особа-підприємець) іноземець

Оподаткування ФОП Іноземця

ФОП (Фізична особа-підприємець) іноземець оподатковується на загальних засадах, як і громадянин України.
У ФОП іноземця є можливість обрати спрощену та загальну систему оподаткування. При поданні заявки Ви автоматично будете зареєстровані у податковій на загальній системі оподаткування. Разом із реєстрацією можна подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування. В такому разі від дня реєстрації Ви будете перебувати на спрощеній системі оподаткування на одній із 4-х груп.

Податкові зобов’язання починають нараховуватися із дня реєстрації ФОП (Фізичної особи-підприємця) іноземця.

Чи потрібна посвідка?

До 30 січня 2018 року іноземець не мав можливості зареєструвати ФОП (Фізичну особу-підприємця) без посвідки на постійне, або тимчасове місце проживання. Посвідка була потрібна для того, щоб підтвердити місце перебування в Україні, крім того, посвідка давала можливість перебувати на території України більше 90 днів.

Станом на зараз, Ви можете зареєструвати ФОП (Фізичну особу-підприємця) без посвідки. Проте, наявність реєстрації ФОПом не дасть Вам можливість перебувати на території України більше строку  передбаченого візою чи безвізовим режимом. За загальним правилом, це не більше 90 днів на пів року. Загалом, за рік Ви зможете перебувати на території України не більше 180 днів. Якщо Вам важливо перебувати без перерв в Україні більше цього строку – Ви будете змушені отримувати посвідку на постійне/тимчасове місце проживання на території України.

Нові можливості

На жаль, в Україні серйозний контроль та багато обмежень із пересиланням коштів за кордон між підприємствами. Спрощена процедура реєстрації фізичної особи-підприємця іноземця дасть можливість пересилати кошти іноземним фахівцям, проте в межах юрисдикції України.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvieorsЗа додатковими запитаннями щодо допомоги у реєстрації ФОП (Фізичної особи-підприємця) іноземця, замовленні юридичних послуг, чи з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.

 

 


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 098 42 36 368  +38 (093) 718 64 94 +38 (093) 667 28 09


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *