Джерело YANKIV – реєстрація ФОП 2019
Від 30 січня 2018 року реєстрація ФОП іноземцем в Україні та у м. Львів стала набагато простішою. Щодо процедури реєстрації фізичної особи-підприємця іноземця читайте у публікації.
ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ
+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)
До 30 січня 2018 року, аби зареєструвати ФОП (Фізичну особу-підприємця) іноземця потрібно було отримати дозвіл на проживання в Україні (посвідка на тимчасове або постійне місце проживання). Лише після отримання відповідної посвідки іноземці могли відкривати бізнес в Україні.
Переглянути відео про те, як проходить реєстрація ФОП | Відкриття фізичної особи-підприємця
Реєстрація ФОП іноземцем – документи
Для того, аби іноземцеві зареєструвати ФОП (Фізичну особу-підприємця) у м. Львів чи Україні потрібно наступні документи:
1. Закордонний паспорт;
2. Ідентифікаційний код платника податків в Україні;
3. Договір оренди житла, або документ, що підтверджує наявність житла в Україні (до прикладу, право власності);
4. Заява на державну реєстрацію ФОП (Фізичної особи-підприємця).
Таким чином, виходить так звана спрощена система реєстрації ФОП (Фізичної особи-підприємця) іноземця.
Книга обліку доходів
Якщо ти хочеш дізнатися як заповнювати книгу обліку доходів – переглянь мою відеоінструкцію.
Звертаю твою увагу, що книга обліку доходів обов’язкова для ведення будь-яким ФОПом: іноземцем, на спрощеній системі оподаткування та на загальній системі оподаткування.
Для спрощеної та загальної системи оподаткування є своє форми книг.
Процедура реєстрації ФОП (Фізичної особи-підприємця) іноземця
Проведення процедури державної реєстрації ФОП (Фізичної особи-підприємця) здійснюється державним реєстратором. Для того, аби подати документи державному реєстратору потрібно звернутися в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Адміністратор ЦНАПу попросить у Вас документи, про які йшлася мова у розділі “Реєстрація ФОП іноземцем – документи”.
Для реєстрації ФОП іноземцем використовується та ж сама форма заяви, що і для ФОП громадянина України.
Після подання документів адміністратору ЦНАПу Ви отримаєте опис поданих документів. Цей опис не є документом про реєстрацію. Він лише повідомляє, які документи були від Вас прийняті. Також, кожному опису присвоюється унікальний номер. Шляхом введення цього номеру на порталі Міністерства юстиції України обравши пункт “Результат надання адміністративних послуг” Ви зможете отримати виписку про державну реєстрацію Вас, як фізичної особи-підприємця іноземця в електронному виді.
Оподаткування ФОП Іноземця
ФОП (Фізична особа-підприємець) іноземець оподатковується на загальних засадах, як і громадянин України.
У ФОП іноземця є можливість обрати спрощену та загальну систему оподаткування. При поданні заявки Ви автоматично будете зареєстровані у податковій на загальній системі оподаткування. Разом із реєстрацією можна подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування. В такому разі від дня реєстрації Ви будете перебувати на спрощеній системі оподаткування на одній із 4-х груп.
Перевір себе – чи можеш бути платником єдиного податку
Не знаєш, що обрати: ФОП чи ТОВ? Переглянь відео!
– Цивільно-правовий договір з працівником чи трудовий договір?
– Реєстрація ФОП з ПДВ (Фізична особа-підприємець)
– З чого почати бізнес та власну справу – поради юриста
– Реєстрація ТОВ (Товариства з обмеженою відповідальністю)
– Договір про повну матеріальну відповідальність
– Закриття ФОП / Припинення ФОП у м. Львів
– Розробка договору у м. Львів – юрист
– Юридичні послуги у м. Львів, Львівська область
– Послуга юриста: реєстрація ФОП під ключ
– Реєстрація ФОП (Фізичної особи-підприємця), Львів
Чи потрібна посвідка?
До 30 січня 2018 року іноземець не мав можливості зареєструвати ФОП (Фізичну особу-підприємця) без посвідки на постійне, або тимчасове місце проживання. Посвідка була потрібна для того, щоб підтвердити місце перебування в Україні, крім того, посвідка давала можливість перебувати на території України більше 90 днів.
Станом на зараз, Ви можете зареєструвати ФОП (Фізичну особу-підприємця) без посвідки. Проте, наявність реєстрації ФОПом не дасть Вам можливість перебувати на території України більше строку передбаченого візою чи безвізовим режимом. За загальним правилом, це не більше 90 днів на пів року. Загалом, за рік Ви зможете перебувати на території України не більше 180 днів. Якщо Вам важливо перебувати без перерв в Україні більше цього строку – Ви будете змушені отримувати посвідку на постійне/тимчасове місце проживання на території України.
Переглянь відео про податки для ФОП
Нові можливості
На жаль, в Україні серйозний контроль та багато обмежень із пересиланням коштів за кордон між підприємствами. Спрощена процедура реєстрації фізичної особи-підприємця іноземця дасть можливість пересилати кошти іноземним фахівцям, проте в межах юрисдикції України.
Запитання та відповіді
За додатковими запитаннями щодо допомоги у реєстрації ФОП (Фізичної особи-підприємця) іноземця, замовленні юридичних послуг, чи з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.
ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ
+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)
Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.
Pingback: Реєстрація ТОВ з ПДВ та без у м. Львів - Law Advisers
Pingback: Реєстрація ФОП з ПДВ (Фізична особа-підприємець) Львів - Law Advisers