Закриття ФОП / Припинення ФОП у м. Львів

Закриття ФОП
Оцініть публікацію:

Закриття/припинення ФОП – повне та без проблем – Джерело

У зв’язку із змінами у 2017 році стосовно порядку нарахування Єдиного соціального внеску чимало фізичних осіб-підприємців припинили свою діяльність. У 2018 році відбудеться знову підняття мінімальної заробітної плати, а відповідно підняття Єдиного соціального внеску. Саме тому, буде чергова хвиля закриття ФОП. 


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Процедура закриття ФОП

Для того, щоб здійснити припинення або закриття ФОП у м. Львів потрібно звернутися із заявою про закриття ФОП у Центри надання адміністративних послуг. (завантажити зразок заяви)

Заява легка у заповненні. Після її подання у Центр надання адміністративних послуг на протязі 3-х днів у Єдиний державний реєстр буде внесено запис про те, що Вашу діяльність припинено.

Можливо Вам буде цікаво: 4 кроки до припинення та закриття ФОП

Фактично, внести зміни в реєстр про закриття просто, проте це ще не всі дії, що потрібно вчинити.  Після того, як Ви подали державному реєстратору заяву про припинення ФОП все, що у Вас буде на руках – це опис документів, що Ви подали і цього достатньо. Далі все відбувається по аналогії із відкриттям ФОПа. Ви повинні повідомити Державну фіскальну службу про те, що припинили свою діяльність.

Переглянь відео про закриття ФОП

Припинення ФОП: Нюанси з податковою

Державний реєстратор інформує Державну фіскальну службу про припинення Вашої діяльності. Про те, згідно багатьох податкових консультацій, Ви в подальшому залишаєтеся перебувати в їх реєстрі, як суб’єкт підприємницької діяльності, якщо Ви є платником єдиного податку (перебуваєте на спрощеній системі оподаткування). Саме тому, Вам потрібно подати повідомлення про відмову від спрощеної системи оподаткування із річним звітом. Перед цим потрібно оплатити всі свої податкові зобов’язання, про що більше детальніше описано нижче.

Згідно Податкового кодексу України у випадку припинення діяльності підприємець зобов’язаний припинення фоп львівплатити Єдиний соціальний внесок до останнього дня календарного місяця в якому було припинено діяльність. Тобто, якщо Ви припинили діяльність 10 січня, то за повний місяць січень Ви зобов’язані оплатити Єдиний соціальний внесок у повному розмірі.

Аналогічна ситуація і з Єдиним податком. Якщо Ви перебуваєте на спрощеній системі оподаткування і припиняєте діяльність в середині місяця – за цей місяць Ви маєте сплатити Єдиний податок в повному обсязі.

Переглянь відео про податки для ФОП

Також Вам потрібно здати річний звіт про Вашу діяльність.

Пам’ятайте, перевірка в податковій не є обов’язковою, якщо Ви справно платили податки та здавали звітність. Перевірка можлива тільки у разі, якщо до Вашої діяльності будуть якісь підозри.

Таким чином Ви зможете повністю погасити борг перед Державної фіскальною службою України. Вже після виконання цих дій можна закрити рахунок у банку.

Загальні рекомендації щодо закриття ФОП

Вам варто пам’ятати, що фізична особа-підприємець несе зобов’язання перед іншими особами всім закрити фопсвоїм майном. Тобто, у випадку банкрутства Вашого бізнесу Ви будете відповідати особистими речима. Так само і з припиненням діяльності. Ви несете зобов’язання і після припинення діяльності. Тому, навіть після закриття ФОПа до Вас може звернутися фіскальна служба з податковим боргом. Тому, навіть після закриття ФОПа обов’язково зберігайте всі документи щодо своєї діяльності як підприємця, це можуть бути:

  1. книга обліку доходів;
  2. договори;
  3. акти;
  4. звіти;

Це допоможе забезпечити Вам надійний захист та аргументи проти фіскальної служби. Також варто знати, що податкова може звернутися тільки на протязі 1095 днів з моменту закриття фізичної особи-підприємця. Саме такий строк позовної давності.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvieorsЗа додатковими запитаннями щодо закриття фізичної особи-підприємця, замовлення послуг з закриття фоп, чи з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *