5 речей на які варто звертати увагу в договорі купівлі нерухомості

аналіз договору купівлі житла в новобудові
Оцініть публікацію:

Купівля житла в новобудові відповідальна справа, оскільки на ринку існує чимало шахраїв, які прагнуть незаконно заволодіти Вашими коштами. Саме тому правова команда Law Advisers зібрала декілька “лайфхаків” спеціально для Вас, аби ви змогли здійснити самостійний аналіз договору купівлі житла в новобудові.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Аналіз договору купівлі житла в новобудові

Почнемо із загального. Існує декілька основних договірних схем купівлі житла:

    • попередній та  основний договір купівлі-продажу (схема найпоширеніша, 75% забудовників використовують саме її);
    • договір про участь у фонді фінансування будівництва (схема менш поширена, нею користуються лише 5% забудовників; вона мало поширена, бо її дорого впровадити);
    • договір пайової участі у житлово-будівельному кооперативі (в теперішніх реаліях майже не застосовується);
    • договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру (2% забудовників використовують цю схему);
    • договір співпраці (1% забудовників використовує цю схему);
      • інвестиційний договір (1% забудовників використовує цю схему);
    • також існує ще багато різних схем купівлі, їх частка припадає на 1% від всіх;

1. Уважно читайте договір

Юридичний аналіз договору купівлі нерухомості

Почну з банальної поради, але дієвої і важливої. Уважно прочитайте договір від початку і до кінця. Проведіть аналіз договору купівлі житла в новобудові, випишіть всі пункти та терміни, котрі Вам не зрозумілі. З цими питаннями варто звернутися до мережі інтернет, до забудовника, або до неупередженого юриста, котрий здійснить для Вас аналіз договору купівлі житла в новобудові та буде супроводжувати укладення, важливої у житті кожної людини, угоди.

Ви повинні усвідомлювати, що договір є юридичним документом, який закріплює Ваші відносини із забудовником. Якщо виникне якийсь спір то він буде вирішуватися на підставі договору, якщо жодні із його положень не суперечать закону.

Бонус! Переглянь відео про податки при продажі нерухомості

2. Шапка договору

Зверніть увагу на те, хто саме від сторони покупця має право підписувати договір. Варто перевірити чи ця особа має відповідні повноваження.

Як це перевірити? Попросіть довіреність, або статут підприємства, а також паспорт особи, котра буде підписувати. Якщо імена співпадають всюди – це вже запорука того, що договір не буде визнаним недійсним у зв’язку з тим, що його підписала особа, котра не мала відповідних повноважень.

Чи це нормально? Так, цілком. Ви маєте на це повне право. У вас ж просять пред’явити всі документи, і паспорт, і ідентифікаційний код платника податків. Таким чином забудовник захищає себе, ідентифікуючи особу, тому Вам теж варто провести ці дії.

3. Пункт, де вказане розташування квартири

Переконайтеся, що там записана саме Ваша квартира, саме адреса Вашої квартири, Вашого майбутнього будинку. Це має виглядати наступним чином (приклад):

    1. визначено об’єкт купівлі (квартира/пентхаус/таунхаус/котедж, тощо);
    2. Юридичний аналіз договору купівлі нерухомостівизначено адресу, за якою знаходиться майбутнє житло (будівельна або поштова адреса);
    3. визначено номер об’єкта будівництва;
    4. поверх Вашого житла, якщо це багатоквартирний будинок;
    5. кількість кімнат;
    6. загальна площа у метрах(з детальзацією на житлову та нежитлову площу);
    7. також можуть бути інші деталізуючі умови (поверховий план, план будинку тощо).

4. Пункт, де визначена вартість квартири чи новобудови

Цей пункт є надзвичайно важливим, оскільки саме він встановлює вартість житла, яке Ви придбваєте. Проведіть детальний аналіз договору купівлі житла в новобудові, та зокрема цього пункту.

Юридичний аналіз договору у ЛьвовіЩо в ньому може бути приховане? До прикладу, Ви купуєте житло та бажаєте здійснити оплату не одразу 100% суми, а поступово, тобто розтермінувати платіж. Більшість забудовників прив’язує вартість квартири до курсу долара. Тому, кожен наступний платіж Вам потрібно буде здійснювати відповідно до курсу валюти на день платежу. Враховуючи значні коливання курсу сума оплати може значно відрізнятися від первинної.

Якщо Ви купуєте по схемі попереднього договіру купівлі-продажу, то обов’язково перевірьте наявність пункту зарахування коштів за попереднім договором в основний договір.

Важливе відео для тих, хто купує нерухомість!

5. Пункт, де визначена можливість повернення коштів покупцеві

Цей пункт найбільше цікавить потенційних покупців. Продавці у свою чергу намагаються його максимально завуалювати, або взагалі позбавитися. Вам, як покупцеві, варто відшукати пункти договору, де це визначено; провести детальний юридичний аналіз договору купівлі житла Експертиза договору у Львовів новобудові, та зокрема цього пункту. Чому? Тому що в разі виникнення різних непередбачуваних ситуацій Ви на підставі цього пункту зможете спробувати повернути вкладені кошти до завершення будівництва.

Загалом, суть формулювання пунктів може виглядати таким чином:

  1. можливість повернути кошти після перепродажу квартири третій особі (також у такому випадку деякі забудовники передбачають не 100% повернення коштів, а вираховують 5-10% з вартості житла);
  2. можливість повернути кошти з поважних причин (у такому випадку забудовники теж часто повертають кошти з вирахуванням 5-15% з вартості житла);
  3. можливість повернути 100% коштів за заявою сторони;
  4. можливість повернути 100% коштів, у разі наявності вини забудовника (такі формулювання трапляються рідко);

Юрист з нерухомості

Підсумуємо, що зараз договірна практика купівлі нерухомості різна та складна, а ринок дуже насичений. Потрібно враховувати численну кількість моментів, ставитися до вибору забудовника відповідально та обирати найоптимальніший та юридично найбезпечніший варіант купівлі. Ми (правова команда Law Advisers), як юристи з нерухомості, намагалися надати Вам “лайфхаки”, якими Ви зможете скористатися на практиці, здійснюючи купівлю житла в новобудові.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvieorsЗа додатковими запитаннями щодо купівлі житла, супроводі купівлі житла в новобудовах, з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *