Позовна заява в суд у м. Львів

Позовна заява в суд у м. Львів
Оцініть публікацію:

Із прийняттям процесуальних кодексів у кінці 2017 року у людей виникло чимало складнощів із поданням позовних заяв. Юрист нашої команди розповідає, яким чином має подаватися позовна заява в суд у м. Львів.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368 ‭+380 (93) 718 64 94‬
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Позовна заява в суд у м. Львів

У м. Львів подається чимало позовних заяв, з початку року позивачі отримали чимало ухвал про залишення справ без руху. Саме тому, оперативно було сформована нова судова практика та нові вимоги до позовних заяв.

Переглянь відео на YouTube каналі

Структура позовної заяви в суд

  1. найменування суду, до якого подається позовна заява;
  2. повне ім’я фізичної особи чи назва юридичної особи, як позивачів, так і відповідачів та інших учасників процесу (крім того, потрібно вказувати номер та серію паспорта, ідентифікаційного коду, номер телефону для оперативного зв’язку, адресу електронної пошти);
  3. вказати ціну позову, якщо позов виражений у грошовій формі;
  4. описати зміст позовних вимог та спосіб, котрий був обраний для захисту прав та інтересів позивача. Спосіб захисту прав та інтересів не може суперечити вимогам законодавства;
  5. описати обставини справи в деталях, також описати докази, що додаються та підтвержують зазначені обставини;
  6. новизною є те, що позивач має вказати відомості про те чи було вжито заходи досудового врегулювання спору. На практиці ми пишемо, або “не застосовувалися”, а якщо дійсно застосовувалися то тезами описуємо, що саме було зроблено;
  7. якщо Ви вживали заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви про це теж потрібно написати;
  8. обов’язково має бути перелік документів, котрі Ви додали до позовної заяви. Якщо ж є докази, котрі не можуть бути подані разом з позовною заявою, проте Ви плануєте додати їх у майбутньому – обов’язково вкажіть це;
  9. станом на зараз процесуальний кодекс зобов’язує здійснити розрахунок суми судових витрат, що Ви понесли, або очікуєте понести. Тут варто звернути увагу на те, що це лише попередні очікування, а тому в майбутньому можна буде цю суму відкорегувати. Достатньо просто зазначити хоча б якусь орієнтовну суму. Проте, у випадку незазначення – заяву можуть залишити без розгляду;
  10. новим є також положення про те, що позивач має надати підтвердження про те, що ним не подано іншого позову чи позовів до відповідачим з тотожними вимогами. Це нова вимога, котру ще не всі знають як застосовувати. На практиці, ми просто прописуємо у шапці позову так: “підтверджую, що тотожних позовних заяв подано не було”.
Можливо Вам буде цікаво: Виконавче провадження – поради юриста

Вартість позовної заяви в суд

Першим та основним критерієм вартості позовної заяви є її складність. Існують прості справи, з одним відповідачем, до прикладу, про розлучення. Позовні заяви такого типу легко підготувати, саме тому їх ціна не значна. Проте, також є позовні заяви складніші, де численна кількість сторін, багато обставин у справі тощо. Назвати вартість позовної заяви в суд такого характеру наперед дуже важко та можливо лише після аналізу обставин справи.

Середьостатистична позовна заява вартує 4000 гривень.

Крім того, для клієнта у більшості випадків не достатньо лише написати позовну заяву, а потрібно і представляти його інтереси, відвідувати судові засідання, будувати позицію захисту чи наступу. В таких випадках ціна також зростає.

Нюанси позовної заяви в суд

Позовну заяву не лише потрібно описати з обов’язковими структурними частинами, а й надати до неї квитанцію про сплату судового збору, копію позовної заяви разом із копіями всіх доказів, що додаються до неї відповідно до кількості сторін у справі.

Крім того, потрібно правильно обрахувати судовий збір. Станом на зараз судовий збір обраховувати досить просто. По-перше, це робиться на підставі Закону України “Про судовий збір”. По-друге, на електронному порталі кожного із судів є спеціальний калькулятор, котрий одразу ж формує платіжку до оплати у відповідності до заданих критеріїв. (калькулятор судового зборку)

Крім того, Закон України “Про судовий збір” встановлює випадки, коли судовий збір сплачувати не обов’язково. Так, судовий збір до позової заяви в суд, зокрема і у м. Львів, не потрібно сплачувати у численних випадках, серед них:

  1. позов в суд юристподання заяви про скасування судового наказу;
  2. подання заяви про розірвання шлюбу з особою, котра визнана безвісно відсутньою;
  3. подання заяви про відшкодування шкоди заподіяної життю чи здоров’ю;
  4. подання заяви про встановлення факту смерті особи, яка загинула в зоні АТО.

Крім того, у разі недостатності коштів для сплати судового збору позивач має право подати заяву про відстрочення від сплати судового збору.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvieorsЯкщо Вас цікавить представництво інтересів в суді чи складення позовної заяви, або ж у Вас виникли питаннями – можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368 ‭+380 (93) 718 64 94‬
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *