Виконавче провадження – поради юриста

Виконавче провадження - юридичні послуги
Оцініть публікацію:

Всучасних правових реаліях України Ви легко можете зіткнутись з ситуацією, в якій Ви, хоч і отримавши рішення суду, яким задоволено Ваші позовні вимоги, не зможете фактично отримати матеріальні блага від боржника. Відтак, навіть після закінчення складної та трудомісткої процедури судового стягнення, яка в тому числі потребує від Вас значних матеріальних вливань, є ризик залишитись не лише без присуджених коштів чи матеріальних цінностей, а й понести судові трати, які без специфічних засобів примусу ніхто також відшкодувати не збирається. Проте Вам може допомогти виконавче провадження.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368 ‭+380 (93) 718 64 94‬
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


В такій ситуації слід починати процедуру, яка зветься виконавче провадження, юрист та юридичні послуги щодо якої може надати наша правова команда.

Можливо Вам буде цікаво: Як виконати рішення суду?

Переглянь відео на YouTube каналі

Виконавче провадження – юрист

Які юридичні послуги включає в себе виконавче провадження? Для початку вбачається за доцільне коротко описати, що собою являє дана процедура. Виконавче провадженнякомплексне поняття, яке включає в себе як і обовязкові дії, так і факультативні.
До обовязкових дій, які будуть вчинені нашою командою при роботі над Вашим завданням слід віднести наступні:

  1. Отримання судового рішення, яким присуджено до стягнення певне майно чи грошові кошти;
  2. Аналіз даного рішення та створення стратегії подальшої роботи над примусовим виконанням рішення;
  3. Складення та подання до суду заяви про видачу виконавчого документа;
  4. Отримання виконавчого документа та предявлення його в органи виконавчої служби з дотримання усіх вимог останньої редакції Закону України “Про виконавче провадження”;
  5. Контроль за вчиненням виконавцями дій, спрямованих на стягнення з боржника Вашого майна.

Факультативні юридичні послуги, які можуть бути необхідніможливість оскарження дій державного виконавця до суду, який видав виконавчий документ. (остання статистика відкритих та реально виконаних виконавчих проваджень свідчить про те, що органи державної виконавчої служби неналежно виконують свої обовязки по стягненню заборгованості, часто не вчиняючи жодних дій, спрямованих на таке стягнення).

Можливо Вам буде цікаво: Позовна заява в суд у м. Львів

Виконавче провадження щодо юридичної особи

Як розпочати виконавче провадження? Маючи на руках виконавчий документ, його слід предявити  до органів виконавчої служби за місцем проживання особи, щодо якої у Вас є виконавчий документ, її роботи чи місця знаходження її майна. Якщо говорити про виконавче провадження щодо юридичної особи, тобто боржник є юридичною особою, то виконавчий документ слід предявляти за місцемзнаходження або за адресом, який вказаний у базах Єдиного державного реєстру або за місцем знаходження майна такого боржникаюридичної особи. Усі вищезгадані відомості виконавче провадження адвокат надасть Вам в ході роботи над Вашою справою.

Виконавче провадження щодо юридичної особи

Також слід вказати про те, що виконавче провадження щодо юридичної особи має свою специфіку його здійснення. Зокрема, так як судочинство щодо такої категорії справ здійснюється судами господарської юрисдикції, відмінними є розмір судового збору, назва виконавчих документів, строки на оскарження дій виконавців та багато інших деталей, яких стало ще більше завдяки набранню законної сили нової редакції Господарського процесуального кодексу України в 2018 році.

Адвокат у виконавчому провадженні

Термінвиконавчий документє родовим, та включає в себе багато видів документів. В нашій практиці траплялись ситуації, коли клієнт, бажаючи здійснити виконавче провадження щодо юридичної особи, не розумів, які дії вчиняти далі, так як господарський суд, до юрисдикції якого належить вирішення спорів між юридичними особами, видав судовий наказ, який в свою чергу є видом виконавчого документа для предявлення до виконавчих органів. Тому доцільним буде навести основні види виконавчих документів, кожен з яких має одинакову юридичну силу, хоча і різні назви:

  1. Адвокат у виконавчому провадженніСудами господарської юрисдикції видаються судові накази;
  2. Судами загальної юрисдикції видаються виконавчі листи;
  3. Виконавчі написи видають нотаріуси, державні та приватні;
  4. В регулюванні трудових спорів видаються посвідчення КТС (комісії по трудових спорах)
  5. До виконавчих документів, хоча із певними застереженнями, можна віднести рішення Європейського суду з прав людини.

Тому, враховуючи специфіку даних правовідносин та необхідність врахування нововведень актуальних редакцій Кодексів та Закону України “Про виконавче провадження”, виконавче провадження адвокат, виконавче провадження юрист неодмінно стане Вам в пригоді для швидкого та кваліфікованого вирішення вищезгаданих питань.

Запитання та відповіді

Володимир Політаєв, партнер Юридичної компанії Law AdvisersЗа додатковими запитаннями щодо виконавчого провадження, замовленні юридичних послуг, чи з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Політаєва Володимира. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368 ‭+380 (93) 718 64 94‬
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *