Зміна засновника ТОВ – зміна учасника

Зміна засновника ТОВ - зміна учасника
Оцініть публікацію:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 к-сть голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...

Якщо тобі потрібна зміна учасника ТОВ – читай статтю, або замовляй послуги юриста. В статті детально описана процедура зміни засновника ТОВ у 2019 році. Вона є актуальною, завдяки цій інструкції ти зможеш зробити все самостійно, або контролювати процес роботи юриста.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Зміна учасника ТОВ – які є способи

Способів змінити засновника в ТОВ є декілька. Всі вони передбачені чинним законодавством. У кожному випадку до ситуації потрібно підходити індивідуально, аби підібрати найбільш оптимальний спосіб виходу. Отже, перелік способів зміни засновника в Товаристві з обмеженою відповідальністю виглядає так:

  1. дарування частки в статутному капіталі ТОВ;
  2. купівля-продаж частки в ТОВ;
  3. вихід з ТОВ;
  4. спадкування частки в ТОВ.

Як продати частку в ТОВ – відео

Який спосіб обрати?

Деякі способи є безумовні. Наприклад, якщо учасник ТОВ помер – підійде лише спадкування. Проте, щодо виходу, купівлі-продажу чи дарування можна подумати.

Вихід з ТОВ

Вихід з ТОВ підійде у тому випадку, коли учасник має менше 50% частки у Товаристві. Як наслідок, учаснику доведеться лише написати заяву про вихід з Товариства та провести державну реєстрацію такої заяви. Товариство буде зобов’язане виплатити компенсацію такому учаснику за його частку.

Звертаю увагу, що у разі, якщо учаснику Товариства належить більше 50% частки у статутному капіталі Товариства, для того, щоб йому вийти з ТОВ потрібно буде отримати згоду інших учасників Товариства на такий вихід. Згода може бути оформлена протоколом загальних зборів учасників відповідного Товариства.

Процедура виходу учасника з ТОВ передбачена ст. 24 Закону України “Про ТОВ та ТДВ”.

При здійсненні будь-якої зміни в складі учасників ТОВ (Товариства з обмеженою відповідальністю) – потрібно сплачувати адміністративний збір у розмірі 580 грн.

Переглянь відео на YouTube каналі

Дарування частки в ТОВ

У ст. 21 Закону України “Про ТОВ та ТДВ” зазначено, що учасник Товариства може свою частку відчужити як оплатно, так і безоплатно. Таким чином, під безоплатно буде вважатися дарування.

Для того, щоб дізнатися чи потрібна згода інших учасників на відчуження частки в ТОВ – потрібно дивитися статут. Проте, згідно згаданого Закону по стандарту вважається, що частка в ТОВ відчужується без згоди інших учасників Товариства.

Процедура оформлення дарування частки в ТОВ виглядатиме наступним чином:

  1. підписання договору дарування частки в статутному капіталі ТОВ;
  2. підписання акту-приймання передачі частки в ТОВ та завірення підписів на акті у нотаріуса;
  3. подання обдарованим реєстраційної заяви до державного реєстратора чи нотаріуса для внесення в реєстр.

Таким чином, зміна учасника ТОВ може відбутися за допомогою договору дарування. Купівля-продаж частки в ТОВ фактично не відрізняється від дарування, окрім того, що акт приймання-передачі частки буде підписуватися на основі договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі.

Зміна учасника ТОВ шляхом купівлі-продажу частки

Засновники Товариства з обмеженою відповідальністю мають переважне право купівлі частки у статутному капіталі перед іншими особами. Таким чином, зміна учасника ТОВ через купівлю-продаж можлива лише при попередньому попередженні інших учасників ТОВ про продаж частки.

При чому, учасники, що попереджені про продаж частки в ТОВ – зобов’язані протягом 30 днів письмово повідомити про наявність/відсутність наміру в придбанні частки. Якщо ж протягом 30 днів не було жодного повідомлення – можна вважати, що вони відмовляються від купівлі частки. Вже після цього її можна продати третій особі.

У процедурі повідомленні учасників Товариства впершу чергу зацікавлений покупець частки і він може вимагати від продавця підтверджуючого документа. Це пов’язано з тим, що інші учасники, у разі їх неповідомлення, можуть оскаржити відчуження частки новому учаснику. Таким чином, заміна учасника ТОВ буде не успішною.

Як не отримати штрафу від Держпраці можна переглянути у відео

Щодо процедури продажу частки у статутному капіталі у 2019 році, то вона виглядає наступним чином:

  1. підписання договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі (в нотаріуса завіряти не потрібно);
  2. підписання акту приймання-передачі частки в статутному капіталі (підписи на акті завіряються в нотаріуса);
  3. внесення відповідних змін в реєстр.

Заявником по внесенні змін в реєстр може бути або покупець, або ж продавець частки. Товариство чи інші засновники не є заявниками у даному випадку.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЯкщо Вам потрібна зміна учасника ТОВ, а також з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.

 

 

 


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


 


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *