Повідомлення про кінцевого бенефіціара

Повідомлення про кінцевого бенефіціара
Оцініть публікацію:

Повідомлення про кінцевого бенефіціара буде зобов’язана робити будь-яка юридична особа щороку відповідно до нового закону. У статті детально описано про це повідомлення, а також можна замовити послуги юриста із повідомлення про кінцевого бенефіціара.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Як оновити дані про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

28 квітня 2020 року набрав чинності  Закон України № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». 

Пунктом 4 Розділу Х Прикінцеві положення передбачено, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціара. Також подається структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Так ось, Міністерство юстиції затвердило форму відомостей про кінцевих бенефіціарних власників, з 01 червня 2020 року форма вступила в дію.

Залишаю для Вас посилання на нові форми, затверджені Мін’юстом. 

Аж через рік 9 червня 2021 року Мінфін затвердив положення про зміст структуру власності, яка має вступили в силу за місяць після офіційного опублікування.

З цього моменту всі юридичні особи будуть мати 3 місяці, щоб повідомити про свою структуру власності. Відповідно орієнтовний дедлайн подачі буде початок жовтня. 

Хто являється «кінцевим бенефіціарним власником»?

Кінцевими бенефіціарними власниками є особи, які прямо чи опосередковано володіють часткою не менше 25% в статутному капіталі юридичної особи. Також, особи, що можуть контролювати діяльність компанії не залежно від володіння такою юридичною особою.

Кінцевим бенефіціарним власником не може бути особа, яка має формальне володіння не менше 25%, але є комерційним агентом, номінальним власником чи утримувачем, або ж посередник щодо такого права.

Обов’язок подавати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника покладається на усіх юридичних осіб. У єдиному державному реєстрі повинна містись інформація про таких власників. У тому числі й коли засновником та кінцевим бенефіціарним власником є юридична особа.

Переглянь відео на тему повідомлення про кінцевого бенефіціара

Перелік документів, які необхідно подати заявнику для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника:

  1. Заява встановленої форми про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціара;
  2. Структуру власності за формою та змістом;
  3. Витяг про реєстрацію юридичної особи;
  4. Нотаріально завірені копії документів, що посвідчують особу.

У яких випадках потрібно подати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників

Від тепер, в обов’язковому порядку потрібно оновити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників у разі:

  1. Вчинення певних реєстраційних дій, а саме: реєстрації компанії, внесення змін до відомостей про юридичну особу);
  2. Зміни будь-якої інформації про кінцевого бенефіціарного власника. У даному випадку потрібно протягом 30 робочих днів повідомити державного реєстратора та надати документи, що підтверджують такі зміни;
  3. Виявлення неточностей, описок чи неповноти інформації про кінцевого бенефіціарного власника у структурі власності. Потрібно звернутись протягом 3 робочих днів з дня їх виявлення;
  4. Кожного року потрібно підтверджувати відомості протягом 14 днів з дани державної реєстрації юридичної особи;
  5. Протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правового акта, яким буде затверджено форма та зміст структури власності.

Важливо! 

Мін’юст затвердив форму відомостей про бенефіціарів. Нові затверджені форми вступили в дію 01 червня 2020 року. Але оскільки відсутній нормативно-правовий акт, який би затверджував форму та зміст структури власності (його мав би затвердити Держфінмонітиринг), то і не розпочато відлік трьох місяців, протягом яких необхідно подати держреєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника.

Кому не потрібно оновлювати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника?

Враховуючи те, що зміни стосуються і закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», то таким встановлено перелік осіб, щодо яких не вносяться до ЄДР відомості про кінцевих бенефіціарнх власників. Йде мова про:

  1. політичні партії та їх структурні утворення;
  2. професійні спілки;
  3. місцеві творчі осередки;
  4. організації роботодавців та їх об’єднаянн;
  5. ОСББ;
  6. релігійні організації;
  7. державні органи;
  8. органи місцевого самоврядування та їх асоціації;
  9. комунальні та державні підприємства.

Відповідальність за неподання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника

У разі виявлення державним реєстратором порушення з приводу неподання чи несвоєчасного подання юридичною особою інформації про кінцевих бенефіціарних власників; або про відсутність документів, що підтверджують відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи – реєстратор не пізніше наступного робочого дня інформує територіальні органи Міністерства юстиції про виявлені порушення.

Після повідомлення територіального органу Мін’юсту про вчинення правопорушення, Міністерство юстиції чи відповідний територіальний орган рекомендованим листом інформує про це керівника відповідної юридичної особи. Також може бути повідомлено особу, уповноважену діяти від імені такої юридичної особи, з вимогою щодо необхідності звернення такої особи у місячний строк до Міністерства юстиції для складення протоколу про адміністративне правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною шостою статті 16611 КУпАП.

«Неподання інформації про кінцевих бенефіціарних власників карається законом»

Розмір штрафу становить від 17 000 до 51 000 гривень (від однієї тисячі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян).

Також, за внесення завідомо неправдивих відомостей в документи, які подаються для проведення державної реєстрації та подання документів, що містять завідомо неправдиві відомості передбачено кримінальну відповідальність.

Відповідальність за вказаний злочин встановлюється у вигляді штрафу у розмірі від 85 000 до 136 000 гривень, арешт на строк від трьох до шести місяців або на строк до трьох років позбавлення волі.

Якщо такі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища, то такі дії караються штрафом від восьми тисяч (136 тис. грн.) до десяти тисяч (170 тис. грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Тут важливо звернути увагу, що у випадку, якщо подання відомостей були помилковими, то юридична особа має 3 робочі дні для виправлення таких описок чи помилок.

Крім цього, порушення керівником відповідної юридичної особи або особою, уповноваженою діяти від імені такої юридичної особи, строку є підставою для передачі відповідної інформації Держфінмоніторингу.

Запитання та відповіді про повідомлення про кінцевого бенефіціара

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЯкщо потрібна консультація чи послуга повідомлення про кінцевого бенефіціара – Ви можете звернутися  до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.

 

 

 


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


 

Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

1 коментарі “Повідомлення про кінцевого бенефіціара

  1. Pingback: Юридичні послуги для бізнесу - Юридична фірма Law Advisers Заходь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *