Сучасна юридична практика в галузі виконавчого провадження йде таким чином, що рішення суду не є авторитетом для боржника, незважаючи на його юридичну обов’язковість для усіх суб’єктів процесу. Відтак часто складається невтішна ситуація, в якій виграна судова справа не є аргументом у бесіді із Вашим контрагентом. Тому постає запитання – як виконати рішення суду? З цим ми розберемось в даній статті.
ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ
+38 (098) 42 36 368 +380 (93) 718 64 94
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)
Як виконати рішення суду
Процедура стягнення з боржника коштів чи інших матеріальних цінностей зветься виконавче провадження. Умовно її можна поділити на такі етапи:
1. Отримання позитивного судового рішення у Вашій справі;
2. Подання заяви в суд для отримання виконавчого документа;
3. Пред’явлення виконавчого документа в органи виконавчої служби;
4. Отримання позитивного результату у вигляді стягнення заборгованості з боржника;
Кваліфіковане слідування за даними пунктами дає відповідь на питання – як змусити виконати рішення суду.
Як змусити виконати рішення суду – етапи
- Отримання судового рішення означає наявність у Вас оригіналу рішення суду, посвідчення Комісії по трудових спорах, виконавчого напису нотаріуса тощо. Ними присуджено стягнути з боржника кошти чи інші матеріальні цінності на Вашу користь. Лише наявність оригіналів таких документів робить можливим подальшу процедуру виконавчого провадження.
- Для подання заяви в суд, окрім оригіналу виконавчого документа, слід подати належно завірені копії таких документів, а також оригінал документа, який підтверджує факт сплати судового збору, окрім того, в деяких ситуаціях є необхідність у поданні інших документів залежно від специфіки суду, до якого буде подаватись така заява.
- Після отримання виконавчого документа, постає логічне запитання – як примусити виконати рішення суду, навіть після здійснення таких складних маніпуляцій? Саме тут починається головна процедура – пред’явлення виконавчого документа до органів державної виконавчої служби. В силу найсвіжішої редакції Закону України “Про виконавче провадження”, й до того непроста процедура пред’явлення виконавчого документа ускладнилась ще більше. Проблема може проявитись у поданні виконавчого документа не в той територіальний орган виконавчої служби, або в поданні неповного пакету документів, зокрема, без сплати авансового внеску, який з 2017 року є обов’язковим, та ще з низкою специфічних моментів.
Переглянь відео на YouTube каналі
Нюанси виконання судового рішення
Отримання позитивного результату, на жаль, в сучасних правових тенденціях, є досить примарним орієнтиром. Сучасна статистика виконавчих проваджень свідчить про те, що реально виконано близько 10-15% з усіх розпочатих виконавчих проваджень. Однією із основних проблем на даний момент є діяльність органів виконавчої служби, точніше кажучи, її бездіяльність. Непоодинокими є випадки, коли при зверненні до виконавчої служби, остання відкриває виконавче провадження з дотриманням усіх легальних процедур, втім ніяких дій для реального стягнення коштів чи майна не вчиняє, і просто повертає виконавчий документ назад до стягувача, мотивуючи свої дії або відсутністю майна в боржника чи неможливістю встановити його місцезнаходження.
Як виконати рішення суду – практичні поради юриста
Як виконати рішення суду в такій, здавалось, безвихідній ситуації? В таких випадках може мати місце процедура оскарження такої бездіяльності в суд, який власне і видав даний виконавчий документ. Наші практики такого оскарження зазвичай позитивні і дозволяють процедурі виконавчого провадження рухатись далі. В таких умовах Вам швидше за все буде потрібна допомога юриста, який на власному досвіді ознайомлений з сучасними реаліями виконавчих проваджень, та обізнаний з тим, як виконати рішення суду та стимулювати державних виконавців до активного та якісного виконання їх повноважень. Обравши правову команду Law Advisers Ви отримаєте:
1. Професійне та швидке оформлення усього необхідного пакету документів з урахуванням чинного законодавства та змін до Закону України “Про виконавче провадження”;
2. Судовий супровід при видачі судового наказу;
3. Контроль за діяльністю державних виконавців та спонукання останніх до виконання покладених на них обов’язків по стягненню з боржників.
Звертаємо Вашу увагу на те, що подати усі документи для стягнення заборгованості в порядку виконавчого провадження може кожен громадянин самостійно, але для досягнення реального результату, коли фактично будуть отримані матеріальні блага від боржника слід скористатись послугами професіоналів, які знають, на чому варто зосередитись та як виконати рішення суду.
Запитання та відповіді
За додатковими запитаннями щодо виконання рішення суду, замовленні юридичних послуг, чи з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Політаєва Володимира. Зв’язатися.
ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ
+38 (098) 42 36 368 +380 (93) 718 64 94
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)
Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.
Pingback: Виконавче провадження - поради юриста - Law Advisers