Звільнення від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) ФОПів, що обрали загальну систему оподаткування

Звільнення від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) ФОПів
Оцініть публікацію:

Звільнення від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) для ФОПів-загальників підтримано ВРУ. Зокрема, було прийнято закон №592, яким було внесено суттєві зміни та удосконалено законодавство щодо регулювання порядку нарахування та сплати ЄСВ.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Зокрема, закон звільняє самозайнятих осіб та ФОПів (Лише за місцем основним місцем роботи) від сплати ЄСВ «за себе» за ті місяці, за які роботодавець вже сплатив страховий внесок за них.

Зазнав змін і обов’язок ФОПів, які здійснюють незалежну професійну діяльність та членів фермерських господарств щодо сплати мінімального розміру (Станом на 2020 – 22% від розміру мінімальної зарплати) єдиного соціального внеску за місяці, у яких в них не було доходу. Тепер  за «неприбуткові» місяці єдиний соціальний внесок ФОПами, що здійснюють незалежну професійну діяльність та членами фермерських господарств – не сплачується взагалі.

Закон також доповнив перелік осіб, які звільняються від сплати єдиного соціального внеску, які проводять незалежну професійну діяльність та отримують пенсію за віком, або є особами-інвалідами.

І не менш важливим нововведень є те, що закон передбачає можливість списання всіх сум недоїмки, штрафів та пені для ФОПів, які обрали загальну систему оподаткування за період з 01.01.2017 року до набрання чинності закону. Проте, тут не все так однозначно і списання боргів, пені та штрафів можливо лише при дотриманні всіх вимог. Закон також передбачає можливість, коли ФОПу може бути відмовлено у списанні всіх боргів. Розглянемо більш детально цю процедуру «амністії» та розберемо ключові моменти:

  • cписання боргів, пені та штрафів можливе виключно за поданням платником податків заяви протягом 90 днів з моменту набрання чинності законом (Закон набрав чинності 03.06.2020);
  • списанню підлягають борги, пеня та штраф, які виникли станом на 03 червня 2020 року.

Примітка: Положення наберуть чинності з 01.01.2021 року, крім положення, що стосується списання боргів, недоїмок, штрафів та пені.

Звільнення від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) – Які кроки необхідно здійснити, щоб борги були списані?

  1. Подаєте заяву на припинення підприємницької діяльності протягом 90 днів з моменту набрання чинності законом. Тобто з 03.06.2020 до 31.08.2020 року.
  2. Подаєте ліквідаційний звіт по ЄСВ, а також звіти за період з 01.01.2017 по 2020, якщо такі звіти не були подані.

Після здійснення всіх необхідних дій, податкова протягом 15 днів з моменту отримання відповідних відомостей проводить камеральну перевірку, на підставі якої приймає рішення або про анулювання сум недоїмки, санкцій та пені.

Проте не все так однозначно та просто, як здавалось б на перший погляд. Податкова також може і відмовити у такому списанні, якщо в ході перевірки буде встановлено наступне:

  1. Вами було отримано дохід в період з 01.01.2017 по 03.06.2020;
  2. суми недоїмки, штрафи та пеня вже були Вами сплачені в повному обсязі або примусово стягнуті податковою.

Якщо ж такі суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково Вами сплачені або стягнуті в примусовому порядку, тоді податкова приймає рішення про у тій частині, що залишилася несплаченою.

Запитання та відповіді про звільнення від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ)

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЯкщо потрібна консультація чи послуга із звільнення від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) для ФОП – Ви можете звернутися  до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.

 


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


 

Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *