Внесення змін до відомостей про ФОП (Фізичну особу-підприємця) у м. Львів

Внесення змін до відомостей про ФОП (Фізичну особу-підприємця) у м. Львів
Оцініть публікацію:

У Львові зареєстровано багато фізичних осіб-підприємців. Щороку в Україні створюється приблизно 250 тисяч фізичних осіб-підприємців. Якщо взяти окремо лише Львівську область, то у 2018-2019 роках середня кількість ФОПів становила 110 тис.
Джерело публікації – Внесення змін до фізичної особи підприємця.

Часто підприємцям потрібно внесення змін до відомостей про ФОП (Фізичну особу-підприємця) у м. Львів. Хтось змінив прописку, інший змінив прізвище у зв’язку із шлюбом. Хтось просто хоче змінити в реєстрі номер мобільного телефону, або ж КВЕД.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Внесення змін до відомостей про ФОП (Фізичну особу-підприємця) у м. Львів

Внести зміни до відомостей про ФОП у м. Львів можна у два способи:

 1. відвідати ЦНАП та подати заяву;
 2. подати заяву в нотаріуса;

За проведення державної реєстрації Вашої заяви нотаріус візьме гроші за свої послуги. Натомість, в ЦНАПі потрібно буде оплатити лише адміністративний збір.

Переглянь відео про внесення змін до ФОП

 

 

Адміністративний збір за внесення змін до відомостей про фізичну особу підприємця в Україні

Адміністративний збір за внесення змін до ФОП залежить від того, які саме зміни Ви хочете зробити:

 1. За зміну ім’я, прізвища, по батькові – встановлено адміністративний збір у 2019 році в розмірі 0.1 прожитковий мінімум для працездатних громадян, тобто 19,36 грн.
 2. За зміну КВЕД (виду діяльності) – адміністративного збору немає.
 3. За зміну місцезнаходження (читай – адресу реєстарції) ФОПа – адміністративний збір становить 19,36 та буде змінюватись в залежності від розміру прожиткового мінімуму;
 4. За зміну контактних даних адміністративний збір відсутній.

Адміністративний збір ФОПом сплачується лише в разі зміни: ім’я, прізвища, по батькові, або місця реєстрації.

Переглянь відео про те, як правильно оформити працівника на роботу, щоб уникнути штрафу!

 

 

Як проходить внесення змін до ФОП

У нас в корпоративному блозі є стаття Зміна КВЕД – видів діяльності. Вона досить популярна і допоможе розібратися як проходить внесення змін до ФОП.

Проте, тут, я дещо деталізую процедуру внесення змін до відомостей про ФОП (Фізичну особу-підприємця) у м. Львів індивідуально.

Отже, почати слід із підготовки заяви на внесення змін до відомостей про ФОП. Завантажити її можна за посиланням. Це заява за типовою формою № 11. Після її заповнення можна звернутися в ЦНАП. Або, наприклад, наші юристи можуть підготувати її за Вас, та навіть подати – так Ви заощадите свій час і Вам не потрібно буде вникати в деталі процесу, в якому часто-густо стаються різні проблемні нюанси.

Після подання заяви та оновлення відомостей в реєстрі – потрібно сповістити в податкову за місцем реєстрації. Якщо Ви перебуваєте на загальній системі оподаткування – сповіщати потрібно тільки в разі зміни місця знаходження, тобто реєстрації.

Внесення змін до ФОП у м. Львів проходить покроково: (1) подання заяви в реєстраційну службу, (2) потім подання заяви в податкову. Додатково можна повідомити ще банк.

Внесенні змін до видів діяльності – КВЕД

Внесення змін до КВЕД вартує виділити в окремий блок, оскільки це – найпопулярніша послуга серед існуючих ФОПів.
Порядок внесення змін той самий, що і для будь-якої зміни, адміністративний збір – не сплачується. Проте, є певні особливості у заповненні реєстраційної заяви.

Внесення змін до ФОП - КВЕД
Табличка вище – це витяг блоку, де потрібно вписувати КВЕД, які Ви бажаєте змінити.

Функціонує все наступним чином. До прикладу, Ви хочете залишити існуючі КВЕДи, проте додати КВЕД для програмування – 62.01.

Вам потрібно лише ввести КВЕД, поставиди + в графі “Вкл.” і все. Якщо ж цей КВЕД стане основним – потрібно поставити ще + в графі “Основний вид економічної діяльності”.

Розберемо інший приклад. У Вас є КВЕД програмування – Ви його хочете видалити, натомість додати торівлю, тобто 47.11. Тоді Ви пишете КВЕД 62.01 – ставите + в графі “Викл.”, в іншій графі пишете новий вид діяльності і ставите + в графі “Вкл.”. Таким чином вийде, що один вид діяльності видалиться – інший додасться.

Переглянь відео про те, як правильно обрати КВЕД

 

 

Чи потрібно наймати юриста, щоб зробити внесення змін до відомостей про ФОП (Фізичну особу-підприємця) у м. Львів?

Це питання часто задають люди, які не працювали з юристами. Якщо ж Ви задалися таким питанням – то Вам вже точно треба довірити цю справу юристу і не хвилюватися за вчинені дії.

Наймаючи юриста – ти можеш заощадити час; якщо робити все самому можна виграти у коштах.

Проте, якщо вдатися в деталі процедури – її звичайно, що можна зробити самому. Для цього потрібно вникнути в процес, перечитати декілька статтей в мережі, нагуглити закон, поцікавитися в чиновників як правильно заповнити заяви, помилитися і переписати декілька раз всі заяви, та як наслідок, Ви точно зможете подати документи на внесення змін до відомостей про ФОП. Проте, це може забрати у Вас певний час.

Описаний вище варіант підійде для Вас, якщо бюджету на юриста взагалі немає. Середня ціна на ринку для такої послуги від 1200 до 3500 грн.

Зваживши все перелічене впевнений, що точно приймете правильне рішення!

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЗа додатковими запитаннями щодо внесення змін до ФОП, з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.

 

 

 


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


 

Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

1 коментарі “Внесення змін до відомостей про ФОП (Фізичну особу-підприємця) у м. Львів

 1. Nataliia Відповісти

  Доброго дня!
  Якщо в переліку КВЕД на даний момент зазнечено основним один квед, а хоче ФОП зазначити основним інший наявний?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *