Реєстрація торгової марки у м. Львів – хороша ціна

Реєстрація торгової марки у м. Львів
Оцініть публікацію:

Реєстрація торгової марки у м. Львів – це досить важлива процедура з якою можуть допомогти кваліфіковані юристи. Торгова марка, а особливо, якщо на реєстрацію – хороша ціна – потрібна будь-якому бізнесу. У цій статті розказується як проходить реєстрація торгової марки у м. Львів, перевірка торгової марки, захист торгової марки і багато цікавих нюансів. Ну і найголовніше – можна замовити професійну допомогу юриста. До речі, для отримання додаткової інформації по процедурі реєстрації торгової марки прочитайте ще додаткову статтю за посиланням.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Кому та навіщо потрібна реєстрація торгової марки у м. Львів

Реєстрація торгової марки у м. Львів потрібна будь-якому адекватному бізнесу, який хоче захистити свої активи. Це особливо актуально, якщо реєстрація торгової марки відбувається за хорошою ціною.

Кожен бізнес вкладає зусилля, щоб розвивати свій бренд. Всім добре відомі бреди McDonald’s, Apple, Нова пошта, Укрпошта, Квартал 95 та інші. Все це – зареєстровані торгові марки. Ніхто інший не має право використовувати їх у своїй повсякденній та й у будь-якій іншій діяльності.

Вкладуючи кошти, зусилля у розвиток свого бренду доцільно теж зареєструвати його як торгову марку, щоб злісні конкуретни не почали продавати продукцію під Вашим фірменним брендом.

Також, зверну додаткову увагу, що торгова марка може знадобитися на практиці у таких випадках, якщо Вам потрібно зареєструвати доменне ім’я .UA, або розмістити зовнішню рекламу свого бренду із іноземними літерами. Справа в тому, що найменування українськими літерами може використовуватися без реєстрації торгової марки, проте, якщо потрібно вже робити з іноземними літерами – без торгової марки не обійтись.

Торгова марка потрібна для захисту бренду Вашого бізнесу

Отримання домену .UA

Так, на жаль не зареєструвавши торгову марку на території України відповідно до українського законодавства – неможливо отримати такий домен, як .UA

Насправді, Україна – одна з небагатьох держав у цілому світі, яка залишила таку вимогу. Багато торгових марок реєструється лише заради можливості получити цей домент.

З іншого боку, відвідувачам ресурсів з доменом .UA дається хоч якась гарантія, що сайтом володіє чесна організація, бо щоб провести реєстрацію ьоргової марки – потрібен час та кошти.

Що таке торгова марка?

Напевно більшість розуміє, що таке торгова марка, крім того, з попереднього розділу вже зрозуміло навіщо вона потрібна. Проте, інколи краще додатково проговорити зрозумілі речі, щоб бути на 100% впевненим, що є повне розуміння того, що таке торгова марка.

Реєстрація ТМ у м. Львів
Всі ці логотипи – зареєстровані торгові марки

Торговою маркою, по суті, може бути будь-яке позначення чи їх комбінація. Саме ці позначення використовуються для вирізнення товарів, послуг одного виробника від іншого.

Торговою маркою можуть бути:

  1. слова, літери, цифри;
  2. зображення, логотипи, ініціали;
  3. комбінації кольорів.

За кордоном торговою маркою також може бути і запах.

Не може бути торговою маркою в Україні:

  1. запах;
  2. загальновживані слова;
  3. загальновживані терміни;
  4. слова, що висловлюють певним чином образи чи задівають почуття інших людей.

ВІДЕО: Як зареєструвати торгову марку

Захист торгової марки та її регулювання

Торгові марки захищаються чинним законодавством України. Основним законодавчим актом, що регулює всі правові нюанси торгових марок є Закон України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг”. Торгова марка власне і є знаком на товари і послуги.

Процедура реєстрації торгової марки описана у наказі Міністерства юстиції України “Про затвердження Правил складання і подання заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг”.

Реєстрація торгової марки у м. Львів відбувається саме на основі перелічених нормативно-правових актів. Звичайно, всі ці акти створені на основі Конституції України, Господарського кодексу та Цивільного кодексу, які є базовими нормативними актами.

У згаданому законі про охорону прав на знаки для товарів і послуг є розділ 6. Саме цей розділ встановлює захист прав власників торгових марок. Законом чітко визначено, що власник торгової марки має право вимагати припинення порушення його права на торгову марку. Таке припинення може полягати у забороні використання будь-яким способом торгової марки власника сторонніми особами. Наприклад, заборону продажу товару під його торговою маркою, розміщення торгової марки на веб-сайті і таке інше.

Торгова марка має широкі інструменти захисту: компенсація за її використання, штраф та навіть притягнення до Кримінальної відповідальності!

Окрім того, якщо використання третьою особою торгової марки призвело до отримання збитків власником такої марки – наприклад, продаж товару на меншу суму коштів – то всі ці збитки зобов’язаний компенсувати порушник.

Як бачимо, інструменти захисту є, крім того вони надають серйозні повноваження. Багато бізнесів реєструє велику кількість торгових марок, щоб захистити свої права. Наприклад, в деяких компаній може бути і по 10-20, ато й більше торгових марок.

Крім того, потрібно розуміти, що торгова марка має ринкову цінність, а відповідно в разі її відомості – її можна дорого продати. Такі переваги не дають сумніву в тому, що реєстрація торгової марки у м. Львів – дуже добра ідея, особливо, якщо хороша ціна.

Реєстрація торгової марки у м. Львів – чия відповідальність?

Звичаною практикою є коли реєстрацією торгової марки займається юрист, який неодноразово це робив, тобто має експертність. Наприклад, таким агентом може виступити юрист Богдан Янків та юридична компанія Law Advisers.

Насправді, якщо Ви не спішите, готові розбиратися певний час, а також ризикнути коштами у розмірі адміністративного збору – можете повністю зайнятися процесом самостійно. Але об’єктивно в нашій практиці це виходило не вкрай результативно. Є багато клієнтів, які у процедурі реєстрації ТМ (торгової марки) після подання заяви зверталися до нас, аби ми вирішили їх проблему.

Загалом, державний орган, що проводить безпосередню реєстрацію торгової марки є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Воно знаходиться лише в Києві, представництв в областях, на жаль, немає.

Кожна заявка, що подається до міністерства повинна стосуватися одної торгової марки. Відповідно, якщо Вам потрібно декілька торгових марок – подається декілька заявок.

До заяви обов’язково подається квитанція про сплату адміністративного збору, який станом на зараз досить дорогий та становить 4000 грн (раніше 1000 грн).

Правильно прорахувати адміністративний збір, сплатити його на правильні рахунки – вкрай важливо, з цим може допомогти юрист з досвідом роботи із ьорговими марками.

Після подання заявки до міністерства – проводиться експертиза на наявність аналогічних торгових марок зареєстрованих в Україні. Якщо аналогічні є – Вам відмовлять. Саме тому, вкрай важливо перед поданням торгової марки на реєстрацію звернутися до юриста, щоб він здійснив ретельну звірку на наявність аналогічних торгових марок, щоб не отримати відмови. У разі відмови – адміністративний збір не повертається.

Після успішного проходження експертизи торгова марка реєструється, Ви стаєте її одноособовим власником на 10 років. Кожні 10 років реєстрацію потрібно поновлювати. Про те, що Ви є власником торгової марки видається свідоцтво.

Реєстрація торгової марки у м. Львів – реальні строки

Строки реєстрації торгової марки не залежать від місця подання заяви, проте вони всеодно є вкрай великими. Середній термін реєстрації торгової марки складає від 9 до 18 місяців. За 9 місяців реєструють у прискореному порядку, за 18 місяців в загальному порядку. Такий великий строк пояснюється тим, що проводиться експертиза.

До речі, щоб контролювати юриста варто знати, що після подання заявки на реєстрацію укрпатент зобов’язаний видати підтверджуючий документ. Цей документ не означає, що торгова марка буде зареєстрована, але він означає що документи взяті до розгляду.

Адміністративний збір за реєстрацію торгової марки

Розмір адміністративного збору за реєстрацію Торгової марки визначає Кабінет Міністрів України у свої постанові «Про затвердження Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності».

Як я вже згадував вище вартість подання заявки вартує 4000 грн. Проте це мінімальна вартість із 1 заявником. Вартість подання декількома заявниками становить 130% від базової вартості.

Крім того, при реєстрації торгової марки потрібно обрати її клас. Так би мовити до індустрії бізнесу, в якій ця торгова марка буде використовуватися. Базова вартість дає право обрали 1 клас, кожен наступний клас вартує 4000 грн додатково.

Якщо ж Ви подається на реєстрацію кольорову торгову марку – додатково доплачується ще 1000 грн. Якщо у Вашій торговій марці буде одним зі слів Україна – вартість складає 24000 грн.

Насправді, визначити правильний адміністративний збір для Вашої заявки – це ще одна складність, із якою допоможе розібратися фахівець, який на практиці проходив процедуру реєстрації. Бо в адміністративному зборі заховано дуже багато технічних особливостей.

Базовий адміністративний збір за реєстрацію торгової марки – 4000 грн, раніше було дешевше – 1000 грн. Але за додаткові класи, кольорову марку – потрібно доплачувати.

Класифікатор торгових марок

Класифікація торгових марок – важлива річ. Не обравши свій класифікатор – неможливо подати на реєстрацію.

Торгові марки у всьому цивілізованому світі мають однаковий класифікатор, який прийнято назвати Ніццьким класифікатором, або Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків (МКТП).

Класифікатор торгових марок, а саме офіційне першоджерело можна знайти на офіційному порталі за посиланням.

Класифікатор торгових марок включає 45 класів. Великі компанії зазвичай реєструть свої торгові марки одразу у всіх класах, щоб ніхто не міг використовувати її. Погодьтесь, дивно було б побачити автомобіль під торговою маркою McDonalds. Саме завдяки тому, що корпорація реєструє торгову марку у всіх класах – таке не відбувається.

Зареєстрував торгову марку – її використовують інші, що робити?

Торгова марка захищається багатьма законодавчими актами. Цивільним кодексом, Кодексом України про адміністративні правопорушення та навіть Кримінальним кодексом України!

У випадку, коли Вашу торгову марку використовують інші компанії потрібно почати з того, що зафіксувати відповідні порушення.

Реєстрація торгової марки у м. Львів
Значок, що позначає зареєстровану ТМ

На підставі Цивільного кодексу України, в разі звернення в суд Ви отримуєте такі інструменти захисту:

  1. блокування пропуску продукції через митний кордон України;
  2. вилучення з обороту товарів під Вашою торговою маркою;
  3. накласти грошовий штраф та відшкодування збитків за використання Вашого бренду;
  4. опублікування в ЗМІ інформації про порушення щодо Вашого бренду.

Крім того, можна звернутися в поліцію із заявою про використання Вашої торгової марки. На підставі цього буде складено протокол по ст. 51-2 КуПАП, товар під Вашим брендом буде конфісковано та буде накладено штраф до 3400 грн.

Крім того, у Вас є право звертатися в Антимонопольний комітет, який може накладати дуже високі штрафи, а також притягнути особу до Кримінальної відповідальності за ст. 229.

Реєстрація торгової марки у м. Львів – чи вартує це робити?

Сподіваюсь Ви перечитали все вище перелічене, зрозуміли нащо Вам торгова марка, зрозуміли способи захисту. Дублювати тут це наново – немає змісту. Проте, однозачно варто сказати, що реєстрація торгової марки у м. Львів – процедура, яку варто пройти кожному бізнесу. Це дасть Вам і безпеку, і капіталізацію, і стабільність.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЯкщо треба реєстрація торгової марки у м. Львів, або консультування – Ви можете звернутися  до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *