Зміна директора ТОВ – юридичної особи

Зміна Директора ТОВ
Оцініть публікацію:

Шукаєш інформацію, для того щоб зміна директора ТОВ пройшла успішно, або хочеш замовити послуги корпоративного юриста? В цій статті описана процедура зміни директора юридичної особи – можеш замовити послуги зразу, або прочитати статтю!


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Зміна директора ТОВ у м. Львів – що треба?

Процедура зміни директора у Товаристві з обмеженою відповідальністю проходить у відповідності до Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, а також відповідно до положень, що передбачені статутом.

Згідно ст. 30 згаданого Закону Загальні збори учасників призначають директора, а також встановлюють розмір оплати праці для таких осіб.
Також, Загальні збори учасників Товариства можуть призначати форми контролю над директором. До прикладу, це можна зробити у формі наглядової ради.

Відповідно, Загальні збори Товариства можуть прийняти рішення про звільнення директора, таким чином може відбутися зміна директора ТОВ.

Переглянь відео на YouTube каналі

Процедура зміни директора юридичної особи

Отож, Ви, як власник Товариства з обмеженою відповідальністю прийняли рішення звільнити Директора. Для цього можна скористатися підставами, які передбачені ст. 40, або ст. 41 Кодексу законів про працю; проте це потрібно тільки в тому випадку, якщо керівник підприємства вчинив грубе порушення вимог законодавства.

Кодексом законів про працю у п. 5, ст. 41 встановлена підстава для звільнення керівника підприємства без пояснення причин. Проте, в такому випадку діє правило статті 44 згаданого кодексу. Власники Товариства будуть зобов’язані виплатити вихідну допомогу в розмірі середньомісячної зарплати за 6 місяців.

Також можна прийняти рішення скасування призначення директора, або просто звільнити у зв’язку із закінченням трудового договору чи контракту.

Процедура виглядатиме наступним чином:

  1. провести зібрання загальних зборів учасників;
  2. проголосувати за звільнення директора;
  3. підписати протокол;
  4. призначити нового директора;
  5. якщо про директора зазначено в статуті – змінити статут;
  6. подати заяву про реєстрацію змін до нотаріуса, або до державного реєстратора.

Таким чином, зміна директора ТОВ буде не складна.

Для внесення змін в реєстр про зміну директора потрібно сплатити адміністративний збір у розмірі 580 грн.

Зазвичай, для прийняття рішення про звільнення директора ТОВ потрібно 50%+1 голос. Проте, статутом Товариства може бути прийнято іншу кількість голосів для такої процедури.

Як продати частку в ТОВ – відео

У Товариствах, в яких засновники мають по 50% долі інколи буває складно звільнити директора, відповідно створюється так звана “тупикова ситуація”. Як наслідок, діяльність Товариства блокується. Проте, сучасні інструменти дають можливість вийти із таких ситуацій. До прикладу, підписання корпоративного договору, або шляхом відчуження частки в Товаристві.

Товариство не може бути без директора

Звертаю Вашу увагу, що Товариство з обмеженою відповідальністю не може діяти без директора, тобто без виконавчого органу. Тому, зміна директора ТОВ обов’язково мусить супроводжуватися прийняттям нового директора.

Старий директор мусить передати документацію Товариства, зокрема, первинну, новому директору. Для коректного оформлення передачі цих документів доцільно скласти акт приймання-передачі із описом.

Впершу чергу, в підписанні таких документів зацікавлений новий та старий директор, оскільки таким чином вони уникають зайвої відповідальності за незбереження того чи іншого документу.

Як не отримати штрафу від Держпраці можна переглянути у відео

Зміна директора ТОВ – фінал

Після того, коли було прийнято рішення засновників про зміну директора в юридичній особі та зареєстровано ці відомості в реєстрі – в засновників на руках буде опис документів із кодом. По цьому коду можна відслідковувати процес зміни в Єдиному державному реєстрі.

На цьому етапі не треба забувати, що окрім змін в реєстр треба також і повідомити податкову про нового працівника, крім того, повідомити про звільнення старого працівника (директора). За порушення цих норм може бути застосовано штрафні санкції під час перевірки податковою, а також інспекції Держпраці.

Зазначу, що інколи, якщо є якісь моменти недовіри до директора Товариства з боку Засновників – не завжди обов’язково міняти директора на іншого. Деколи буде достатньо просто обмежити повноваження директора. Наприклад, обмежити право укладати правочини більше 50 тис. грн, або навіть на меншу суму. Або взагалі, заборонити робити певні правочини.

Інформацію про обмеження можна внести в реєстр – таким чином, будь-який контрагент буде бачити таке обмеження і перед тим, як працювати з таким Товариством – обов’язково уточнить про наявність повноважень, або попросить протокол Загальних зборів учасників Товариства.

Запитання та відповіді

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЯкщо Вам потрібна зміна директора ТОВ, а також з питаннями по статті можете звертатися до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 42 36 368
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

4 коментарі “Зміна директора ТОВ – юридичної особи

  1. Софья Відповісти

    Добрый день. Правильно ли я понимаю, что заявление регистратору подается по форме 2 по приказу Минюста от 19.05.2020 № 1716/5? Кем подписывается такое заявление?

  2. Ростислав Відповісти

    Доброго дня, підскажіть щоб додати КВЕДИ в ТзОВ, в рішені Загальних зборів, потрібно засвідчувати підписи усіх учасників Товариства?

  3. Лідія Відповісти

    Доброго дня!
    Цікавить покрокова процедура зміна директора ТОВ, якщо наявний директор знаходиться закордоном?

    • Юридична компанія Law Advisers АдміністраціяВідповісти

      Доброго дня!

      Наскільки я зрозумів з Вашого запитання зміна директора ТОВ не може відбутися за згодою сторін, оскільки особи немає в Україні. Проте, все ж таки, якщо він згідний звільнитися – може надіслати Вам заяву про звільнення поштою.

      Якщо цей варіант не підходить то зміна директора ТОВ може відбутися в примусовому порядку. Наприклад, за прогул, оскільки я так розумію – його фізично немає на роботі. Також можливо звільнити директора без пояснення причини, проте в цьому випадку доведеться виплатити компенсацію.

      Загалом, змінити директора у Вашому випадку однозначно можливо. Головне – зібрати учасників ТОВки. Звертайтесь – допоможемо Вам це зробити юридично правильно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *