Стягнення аліментів у 2021 році в Україні

Стягнення аліментів у 2021 році
Оцініть публікацію:

Аліменти на дитину в Україні виплачуються добровільно — за домовленістю між батьком і матір’ю, або примусово — за рішенням суду. У цій статті Ви дізнатися про те, як провести процедуру стягнення аліментів у 2021 році в Україні.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 111 01 71
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Стягнення аліментів у 2021 році – які є можливості

Одним із способів захисту інтересів дитини є її фінансове утримання батьками після розлучення. Аліментні зобов’язання виникають з моменту народження дітей — і до їх повноліття, тобто до 18 років.Проте, у разі вступу повнолітньої дитини у ВНЗ, аліменти на період навчання оплачуються до 23 років.

Як стягнути аліменти з батька або матері дитини?

Якщо мати та батько не досягли добровільної згоди щодо утримання дітей шляхом укладення аліментної угоди (договору), процедура встановлення суми аліментів можлива в судовому порядку. Для цього той з батьків, з ким проживає дитина, має скласти і подати в суд позовну заяву про стягнення аліментів на дитину.

Обидва способи отримання аліментів на утримання дитини чи то за взаємною згодою чи то примусово через державних або приватних виконавців мають характерні особливості, а саме труднощі з визначенням розміру аліментів та подальшим збільшенням або зменшенням їх суми, а також складності з гарантіями своєчасності платежів.

Дуже часто виникає запитання, до якого суду подавати позов про стягнення аліментів на дітей.

Таким чином, відносно позовних заяв про встановлення розміру і примусове стягнення аліментів діє як загальна підсудність — позови пред’являються за місцем проживання відповідача, так і позов про стягнення аліментів на дитину в Україні може подаватися за місцем проживання або перебування позивача, що досить зручно для матері чи батька неповнолітніх дітей.

До речі, відповідно Закону України «Про Судовий збір», позивачі звільняються від сплати судового збору при розгляді даної категорії справ. Судові витрати підлягають стягненню з відповідача.

Пред’явлення позову про присудження аліментів не має позовної давності і може проводитися в будь-який час, поки існує право на отримання фінансової допомоги на утримання дитини. Відповідно до СК, дата початку виплати аліментів є момент подачі заяви в суд. При цьому строки розгляду справи і терміни винесення судового рішення значення не мають.

Отже, який розмір аліментів стягувати та як визначити, яку суму має платити матір або батько дитини?

Перегляньте наші відео про стягнення аліментів

Способи визначення розміру аліментів  при стягненні аліментів у 2021 році

На даний час є два способи визначення розміру аліментів, стягнення аліментів у частці від заробітку або у твердій грошовій сумі.

Відсоток від заробітної плати аліментщика, на який звертається стягнення виконавчої служби, буває різним. Зазвичай на одну дитину — це 25%, на двох дітей — 33%, на трьох і більше — 50% від всього доходу платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

Але варто пам’ятати, що така форма отримання виплат на дитину неприйнятна, коли дохід складно довести.

На фіксованому розмірі виплат на утримання спільної дитини варто наполягати за наявності у платника аліментів нерегулярного, непостійного доходу. При таких умовах встановлення аліментів на дітей у фіксованій сумі забезпечує більшу стабільність в утриманні дитини.

Інколи чую від жінок наступні фрази «батько дитини безробітній, або ж працює неофіційно, про які аліменти може йти мова»

Так ось, отримання аліментів з безробітного в Україні можливе та завжди присуджується в твердій сумі. Та, розмір аліментів визначається від середньомісячного доходу громадян у Вашому регіоні.

Наявність квартир, машин і поїздок за кордон платника аліментів не є прямим доказом високого доходу, проте зазначені обставини повинні прийматися до уваги судами при винесенні рішення.

Мінімальний гарантований розмір аліментів починаючи з 01 січня 2021 року становить:

  • для дітей віком до 6 років – 960,50 гривень;
    для дітей віком від 6 до 18 років – 1197,50 гривень.

Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум з 1 липня становить 2 013 гривень, а для дітей віком від 6 до 18 років – 2 510 гривень.

50-ти відсотковий мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину від 1 липня 2021 року становить:

  • для дітей віком до 6 років – 1006,50 гривень;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 1255 гривень.

Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум з 1 грудня становить 2 100 гривень, а для дітей віком від 6 до 18 років – 2 618 гривень.
50-ти відсотковий мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину від 1 грудня 2021 року:

  • для дітей віком до 6 років – 1050 гривень;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 1309 гривень.

Конкретний розмір грошових виплат залежить від кварталу року, в якому було присуджено аліменти, оскільки прожитковий мінімум на дітей збільшується тричі за рік. На практиці це означає, що встановлені раніше суми аліментів можуть бути переглянуті і збільшені за позовною заявою одержувача (зазвичай — матері дитини).

Таким чином, для стягнення розміру аліментів рекомендуємо Вам не гаяти часу та звертатись до суду із заявою про стягнення аліментів.

Запитання та відповіді про стягнення аліментів у 2021 році

Богдан Янків, партнер Юридичної компанії Law AdvisorsЯкщо потрібна консультація чи послуги щодо стягнення аліментів у 2021 році – Ви можете звернутися  до автора та партнера команди Law Advisers Янківа Богдана. Зв’язатися.


ДЛЯ ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГ


+38 (098) 111 01 71
(відповідаємо у месенджерах: Skype, Telegram, Viber, What’s up, Messenger Facebook)


Якщо Ви знайшли описку, будь ласка, підкресліть її та нажміть Shift + Enter (разом) чи нажміть сюди, щоб проінформувати автора.

17 коментарі “Стягнення аліментів у 2021 році в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *